Laserowa korekcja wad wzroku – rozwiązanie na miarę XXI wieku

Dzięki laserowej korekcji wad wzroku raz na zawsze zapomnisz o okularach i soczewkach kontaktowych. Musisz wiedzieć, że ta jedna z najnowocześniejszych metod leczenia wzroku ma wiele zalet. Niestety, nie jest przeznaczona dla wszystkich. Przeczytaj, czy kwalifikujesz się do zabiegu.

Laserowa korekcja wzroku – antidotum na wady wzroku

Niestety, coraz większa liczba osób uskarża się na problemy z dobrym widzeniem. Sporo wad wzroku powstaje jeszcze w okresie dzieciństwa i stopniowo się pogłębia, co utrudnia funkcjonowanie. Jeśli czytasz ten artykuł, na pewno masz już za sobą kilkukrotną zmianę szkieł okularowych na mocniejsze. Laserowa korekcja wzroku jest sposobem na to, aby odzyskać dobry wzrok i raz na zawsze zapomnieć o okularach i soczewkach kontaktowych. Zabieg może być zastosowany u osób z różnymi wadami wzroku, a więc: krótkowzrocznością, dalekowzrocznością i astygmatyzmem.

Czym są wady refrakcji?

Do najczęstszych wad wzroku zaliczymy wspomniane już krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm. Krótkowzroczność i dalekowzroczność polega na tym, że promienie światła, które wpadają przez źrenicę, nie skupiają się prawidłowo na siatkówce. O krótkowzroczności mówimy wtedy, kiedy promienie świetlne skupiają się przed siatkówką (zbyt mocny układ optyczny). Jeśli masz krótkowzroczność, lepiej widzisz przedmioty znajdujące się blisko, natomiast masz problem z dostrzeżeniem tych oddalonych.

W przypadku dalekowzroczności światło, które wpada przez źrenicę, skupia się poza siatkówką. Stąd osoby dalekowzroczne lepiej widzą przedmioty z większej odległości. Czytający odsuwają gazetę lub książkę.

Astygmatyzm jest nieco innym rodzajem wady wzroku. Tutaj mamy do czynienia z zaburzeniami symetrii obrotowej gałki ocznej. Wada ta może współwystępować zarówno z krótkowzrocznością, jak i dalekowzrocznością lub istnieć bez wad towarzyszących. Astygmatyzm objawia się nadmiernym rozciągnięciem widzianego obrazu w płaszczyźnie pionowej lub poziomej, co prowadzi do zaburzenia widzenia.

Jak wygląda laserowa korekcja wad wzroku?

Zabieg laserowej korekcji wad wzroku polega na wymodelowaniu warstwy rogówki za pomocą lasera. Dzięki temu wpadające przez źrenicę światło trafia prosto na siatkówkę. Zabieg (w zależności od rodzaju wady) wykonuje się metodą powierzchniową lub głęboką. Laserową korekcję wzroku przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Cały czas pozostajesz w kontakcie z lekarzem.

Zalety laserowej korekcji wzroku

Laserowa korekcja wzroku jest sposobem, aby szybko i bezboleśnie pozbyć się wady. Jak już pewnie wiesz, okulary i soczewki kontaktowe nie zapewnią Ci perfekcyjnej korekty wady wzroku. A im większa i bardziej skomplikowana wada, tym trudniej jest dobrać szkła lub soczewki. Zresztą nie każde oko toleruje te ostatnie.

Laserowa korekcja wzroku jest zabiegiem, którego liczba powikłań wynosi poniżej 1% przypadków. Dzięki niej praktycznie od zaraz możesz powrócić do wykonywania swoich codziennych czynności.

Laserowa korekcja daje długotrwałe efekty i jest sposobem, by raz i na zawsze pozbyć się problemów ze złym wiedzeniem. Zabiegowi nie powinny poddawać się osoby, które nie ukończyły 20 roku życia (wada może nie być jeszcze w pełni ukształtowana) lub te, których wada wciąż się pogłębia. Przeciwwskazaniem do laserowej korekcji wzroku są także niektóre choroby oczu takie jak jaskra i zaćma. Nie powinny decydować się na nią osoby z rozrusznikiem serca, cierpiące na choroby autoimmunologiczne oraz kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Przeczytaj więcej na stronie : https://medicare.med.pl/laserowa-korekcja-wzroku/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *