Lubimy czytać polecane książki

Czytanie to zdrowa, przyjemna i coraz bardziej modna forma relaksu. Okazuje się, że chętnie korzystamy z czytelniczych wskazówek. Po prostu lubimy czytać polecane książki.

Wiadomo, że rynek wydawniczy bezustannie zasypywany jest kolejnymi książkami ze wszystkich gatunków literackich. A pośród tak wielu pozycji naprawdę łatwo się zagubić. Dla wielu osób wybór książki okazuje się kłopotliwy. Nadmiar możliwości potrafi zbić z tropu. Wówczas nietrudno zdecydować się na przypadkową lekturę lub co gorsze, nie wybrać żadnej. Właśnie dlatego tak ważne okazują się dla nas czytelnicze wskazówki.

Lubimy czytać polecane książki, bo wiemy, że nas nie rozczarują. Opinie innych podpowiadają, co warto przeczytać. Aby dana lektura zasłużyła na pozytywne oceny, musi miło zaskakiwać i dostarczać silnych wrażeń. Czytelnicze gusta bywają różne, ale przecież dobre, wartościowe książki wszyscy potrafimy docenić. Pośród nich znajdują się prawdziwe literackie perełki.

Wiedząc, że lubimy czytać polecane książki, warto wskazać kilka z nich. Są to tytuły, które zainteresowały czytelników. Opisane historie okazały się intrygujące, bo dostarczają silnych wrażeń i emocji.

Na stronie – http://tylkorelaks.pl/47-ksiazki – kupisz ciekawe książki w dobrych cenach.

 

———-

 

Polecana książka, która szybko zaskarbiła sobie serca czytelników to „W kierunku zachodzącego słońca”. Ta wielowątkowa powieść obyczajowa magnetyzuje pełną niespodziewanych zwrotów akcji fabułą. W trakcie lektury przyjdzie nam poznać losy pięknej, inteligentnej Susany. Niebawem czeka ją pierwsza podróż służbowa, ale najpierw powinna uporać się z dwuznacznym zachowaniem szefa i zakończyć toksyczną relację z Robem. Nie wszystko okaże się łatwe, ale ostatecznie czeka ją upragniona miłość. Nim to nastąpi, wraz z Susaną doświadczymy wielu przygód. Skrajnych emocji nie zabraknie, bo czeka nas przemierzanie klimatycznych uliczek Paryża, zachwycanie się zapachem belgijskiej czekolady, ale również przerażenie na widok antylop rozszarpywanych przez krokodyle. Miejsc, w różnych zakątkach świata, które odwiedzimy, będzie naprawdę sporo.

Polecana powieść obyczajowa to również „Drugie życie rzeczy”. Książka mówi o pojawiających się niespodziewanie wydarzeniach. Sytuacjach, które mówią i o ludziach, którzy stają się lepsi, nawet kiedy czynią zło. Jak wiadomo bowiem los, bywa nieubłagany i nigdy nie zdołamy przewidzieć, jak dane zdarzenie odmieni nasze życie. Główna bohaterka bardzo boleśnie się o tym przekona. Jak dotąd wiodła przewidywalną egzystencję, więc nie mogła spodziewać się, że czeka ją taki dramat. Niestety, po powrocie do domu, we własnym łóżku ujrzy męża z kochanka. W pierwszej chwili nie będzie umiała zrobić nic. Wybiegnie zszokowana na podwórze i zwymiotuje. W końcu będzie jednak musiała się otrząsnąć, by móc podążać dalej.

Lubimy czytać ciekawe książki z różnych gatunków, dlatego nie można koncentrować się jedynie na powieściach obyczajowych. Choć to jeden z najpopularniejszych rodzajów literatury, inne również mają wielu zwolenników.

Polecany psychologiczno-erotyczny dramat z elementami kryminału to „Cisza”. Książka polecana kobietom wahającym się nad wyborem pomiędzy karierą a macierzyństwem oraz wszystkim osobom, które nadmiernie poświęcają się pracy zawodowej. Poznamy piękną, inteligentną przedstawicielkę młodego pokolenia, Maję Karewicz. Kobieta boryka się z pracoholizmem i perfekcjonizmem. Ze szponów zgubnych nałogów pomorze jej się uwolnić Adam. Parę połączy namiętne, burzliwe uczucie. Wspólnie przeżyją wiele wspaniałych chwil oraz niebezpiecznych momentów. Jest ktoś, kto pragnie im zaszkodzić. To pokrętny nieobliczalny szef Mai, który steruje korporacyjną machiną. To powieść porusza i na długo pozostaje w pamięci. Tematyka najcenniejszych wartości w życiu człowieka oraz umiejętności odcinania się od traumatycznej przeszłości i sile wybaczania, trafia do wszystkich.

Polecany brutalny thriller psychologiczny to „Uśpiona”. Jest to powieść dla czytelników o mocnych nerwach, którzy są gotowi na spotkanie ze skrajnymi emocjami. Fabuła zaskakuje już od pierwszej strony podobnie jak niejednoznaczni bohaterowie. Ich perypetię będą zadziwiać. Nie warto jednak nikogo pochopnie oceniać, bo prawda z pewnością bardzo nas zaskoczy. Stanie się tak w przypadku Andrzeja, który na oczach młodszego rodzeństwa zabije ojca, a przerażonej marce każe zadzwonić na policję i zgłosić, że jej mąż właśnie popełnił samobójstwo. Zaintryguje nas także osoba bezwzględnego pedofila Bromskiego i działania prokuratora PRL, który ściga pewną dziewczynę. Wszystko, o czym przeczytamy, silnie nami wstrząśnie i nie pozwoli zbyt wcześnie odkryć, która z opisanych wersji rzeczywistości jest prawdziwa.

Polecana książka opisująca prawdziwą historię to „Łóżeczko, z którego wyjęłam miłość. Adopcja chorego dziecka zmieniła nasze życie”, Jest to przejmujące wyznanie uczucia, jakie połączyło porzuconego, niepełnosprawnego Alanka z rodziną Magdaleny Madei. Kobieta była spełnioną pielęgniarką, ale dla małego, skrzywdzonego chłopca zmieniła wszystko. Nie była to decyzja pozbawiona obaw, ale było warto. Pełne zaufania i miłości spojrzenie Alanka wynagradza wszystko. Ta książka polecana jest przede wszystkim osobą, które chciałyby podjąć podobną decyzję i zostać kandydatami na rodziny zastępcze, rodziny adopcyjne. Warto jednak, by poznali ją wszyscy, bo zrozumiemy jak ważna w życiu dziecka jest rodzina i poczucie przynależności. Poczucie bezpieczeństwa i miłość potrafi pokonać wszystkie przeszkody.

Wskazane tytuły to polecane książki, które nie bez przyczyny zyskały uznanie czytelników. Pośród nich na pewno najdziemy taką, która zainteresuje i poruszy także nas. Czytaj również – http://www.prasa24h.pl/20969/lubimy-czytac-polecane-ksiazki.html

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *