Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – w jakim celu wykonuje się ten zabieg?

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest jednym z coraz chętniej wykonywanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Nie zmienia to jednak faktu, że wokół tej metody leczenia nadal panuje wiele błędnych przekonań. W jakim celu wykonuje się zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym? Jakie efekty przynosi? I czy rzeczywiście to bezpieczna dla pacjenta terapia? Na te pytania odpowiadamy wraz ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Na czym polega zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym?

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym polega na dostarczeniu do skóry właściwej naturalnych substancji odżywczych, regenerujących i leczniczych w sposób mało inwazyjny – bez użycia skalpela, zaś przy pomocy cienkiej igły ze strzykawką wypełnioną osoczem. Osocze bogatopłytkowe pozyskuje się bezpośrednio z krwi pacjenta, którą poddaje się odwirowaniu i odpowiedniemu przygotowaniu w specjalnej aparaturze. Dlaczego to właśnie osocze jest jednym z częściej wykorzystywanych materiałów przy mezoterapii? To z tego względu, że osocze zawiera tzw. czynniki wzrostu, które stymulują działanie procesów naprawczych organizmu. Aktywne trombocyty, czyli płytki krwi zawarte w naszym osoczu, wydzielają ważne dla regeneracji komórek skóry czynniki wzrostu, które pobudzają proces namnażania i dojrzewania komórek naskórka, syntezę macierzy komórkowej, a także fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny. To natomiast prowadzi do odnowienia oraz odmłodzenia skóry twarzy.

W jakim celu wykonuje się zabieg osoczem bogatopłytkowym?

Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie zaznaczają, że mezoterapia osoczem bogatopłytkowym może przynieść pacjentowi wiele różnych korzyści. Zabieg najczęściej wykonuje się w celu regeneracji i odmłodzenia skóry twarzy – mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest jedną z niewielu terapii, która pozwala uzyskać tak naturalny efekt odmłodzenia i odświeżenia skóry twarzy. Unikalne właściwości osocza bogatopłytkowego specjaliści medycyny estetycznej wykorzystują jednak również w celu leczenia nadmiernego wypadania włosów i łysienia, a także niektórych schorzeń ortopedycznych. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym sprawdza się też doskonale w roli zabiegu uzupełniającego inne terapie z zakresu medycyny estetycznej – osocze bardzo skutecznie przyspiesza m.in. gojenie się skóry po zabiegach z wykorzystaniem laserów.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – czy to bezpieczny zabieg?

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest jednym z bezpieczniejszych zabiegów dostępnych w gabinetach medycyny estetycznej. Wynika to przede wszystkim z tego, że do zabiegu wykorzystuje się materiał pobrany bezpośrednio od pacjenta – osocze jest całkowicie kompatybilne z naszym organizmem i wstrzykiwanie pod skórę tej substancji nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych. Oczywiście, w wyniku zabiegu mogą pojawić się drobne ślady po nakłuciach czy siniaki, jednak są to naturalne efekty terapii wykonywanej metodą iniekcyjną.

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym – efekty

Klasyczna mezoterapia osoczem bogatopłytkowym pozwala uzyskać pierwsze efekty poprawy wyglądu skóry czy stanu włosów już po kilkunastu dniach od zabiegu. Specjaliści zaznaczają jednak, że w takim przypadku rekomendowane jest powtórzenie terapii lub wykonanie serii 3-4 zabiegów w celu uzyskania jak najlepszych rezultatów. Jeżeli zależy nam jednak na tym, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty po wykonaniu zaledwie jednego zabiegu, powinniśmy zdecydować się na zabieg przy użyciu nowoczesnego systemu PRP HD Magellan, którym dysponują specjaliści z Kliniki Miracki. System ten pozwala na pobranie od pacjenta najwyższej jakości płytek krwi, dzięki czemu zadowalający efekt odmłodzenia, poprawy kondycji włosów czy funkcjonowania stawów pojawi się już kilkanaście dni po jednorazowej procedurze zabiegowej.

Więcej informacji na temat mezoterapii osoczem bogatopłytkowym HD PRP Magellan znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/osocze-bogatoplytkowe/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *