Dlaczego aktywność fizyczna jest ważna dla zdrowia i dobrego samopoczucia?

Jest tak wiele powodów, dla których regularna aktywność fizyczna poprawia nasze zdrowie. Wiemy, że pozostawanie aktywnym jest jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie naszego ciała w zdrowiu. Ale czy wiesz, że ma ona również wpływ na ogólne samopoczucie i jakość życia? Oto tylko kilka sposobów, jak aktywność fizyczna pozwala Ci poczuć się lepiej, lepiej wyglądać i żyć lepiej.

To naturalny regulator nastroju

Regularna aktywność fizyczna doskonale złagodzi stres, niepokój, depresję i złość. Czy wiesz, że „masz lepsze samopoczucie” po wysiłku fizycznym? Bez brania tabletek, bez skutków ubocznych! Większość ludzi zauważa, że ​​z czasem czuje się lepiej, ponieważ aktywność fizyczna staje się ich regularną częścią ich życia.

Zapewnia sprawność i zdolność fizyczną

Bez regularnej aktywności ciało powoli traci siłę, wytrzymałość i zdolność do prawidłowego funkcjonowania. To jak stare powiedzenie: Ruch to zdrowie. Ćwiczenia zwiększają siłę mięśni, co z kolei zwiększa Twoją zdolność do wykonywania innych aktywności fizycznych.

Jak Jeść by Zdrowo Żyć – Sprawdź jakie zasady i normy żywieniowe należy przestrzegać!

http://tylkorelaks.pl/740-jak-jesc-by-zdrowo-zyc-9788381191869.html

Zbyt dużo siedzenia i innych siedzących czynności może zwiększyć ryzyko chorób serca i udaru mózgu. Badanie wykazało, że dorośli, którzy oglądają więcej niż 4 godziny telewizji dziennie, mają o 80% wyższe ryzyko śmierci z powodu chorób układu krążenia.

Aktywność może pomóc:

 • obniżyć ciśnienie krwi
 • podnieś poziom dobrego cholesterolu
 • poprawić przepływ krwi (krążenie)
 • utrzymuje wagę pod kontrolą
 • zapobiegają utracie gęstości mineralnej kości, która może prowadzić do osteoporozy

Wszystko to może przyczynić się do zmniejszenia wydatków medycznych, interwencji i leków w późniejszym życiu!

Żyj dłużej

Ludzie aktywni fizycznie i z prawidłową wagą żyją około siedem lat dłużej niż osoby nieaktywne i otyłe. I ważne jest to, że te dodatkowe lata to ogólnie zdrowe lata, bo uzyskane dzięki zmianie trybu życia! Aktywność pomaga opóźniać lub zapobiegać przewlekłym chorobom i chorobom związanym ze starzeniem się. Aktywni dorośli zachowują jakość życia i niezależność dłużej z wiekiem.

Oto kilka innych korzyści, które możesz uzyskać dzięki regularnej aktywności fizycznej:

 • Pomaga rzucić palenie i pozostać wolnym od nałogu.
 • Zwiększa poziom energii, dzięki czemu możesz zrobić więcej.
 • Pomaga radzić sobie ze stresem i napięciem.
 • Promuje pozytywne nastawienie i perspektywy.
 • Pomaga szybciej zasnąć i lepiej spać.
 • Poprawia twój wizerunek i pewność siebie.
 • Zapewnia aktywne sposoby spędzania czasu z rodziną, przyjaciółmi i zwierzętami.
 • Pomaga spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu lub w społeczności.

American Heart Association (HA) zaleca co najmniej 150 minut aerobiku o umiarkowanej intensywności co tydzień. Możesz to robićw zaledwie 30 minut dziennie, 5 dni w tygodniu. I każda minuta od umiarkowanej do energicznej aktywności liczy się do twojego celu.

Jeżeli odchudzałaś/eś się już wiele razy i ponosiłaś/eś fiasko w swoich zamiarach, to ta książka jest właśnie dla Ciebie!

To jest łatwe! Po prostu poruszaj się więcej, z większą intensywnością i mniej siedź. Nie musisz dokonywać wielkich zmian w życiu, aby zobaczyć korzyści. Po prostu zacznij uprawiać więcej aktywności w ciągu dnia, krok po kroku. Korzyści z regularnej aktywności fizycznej są niezaprzeczalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *