Książki pomagające wyjść z depresji

Depresja i lęk często idą w parze. Mogą wykraść twoją motywację i często zamaskować cel twojego życia. Wprowadzają wyniszczające blokady w podstawowe codzienne czynności: nawet wstanie z łóżka rano lub jedzenie może wydawać się nie lada wyczynem.

Cierpisz na autoagresję, autodestrukcję, tendencje samobójcze?

https://www.poradniki24h.pl/1855/cierpisz-autoagresje-autodestrukcje-tendencje-samobojcze/

Podczas gdy genetyka i okoliczności życiowe odgrywają rolę w depresji i lęku, odpowiednie narzędzia i informacje mogą dać każdemu szansę podjęcia walki i znalezienia szczęścia. Zebraliśmy listę — zalecanych poradników — aby dać ci możliwość, by uwolnić się od uścisku depresji i żyć życiem, którego pragniesz.

Te książki dają nadzieję tym, którzy cierpią. Poznaj książki pomagające wyjść z depresji!

Rozważania w książce Jerzego Lecha Piechnika „Psychoterapia kwantowa. Myśli leczą, myśli zabijają” dotyczyły powstawania myśli i emocji oraz ich wpływu na powstawanie chorób i ich leczenie. W szczególnej mierze do leczenia chorób i zaburzeń emocjonalnych. Począł więc zgłębiać tajemnice medytacji i hipnozy, a poszukiwania w zakresie funkcjonowania ludzkiego umysłu doprowadziły autora do fizyki kwantowej.

Większość wytwarzanych przez nasz mózg myśli jest bezproduktywna, a nawet zabójcza. W depresji mamy przykłady męczących, złowrogich myśli, które w skrajnych przypadkach przekształcają się w natręctwa i obsesje myślowe. Takie myśli mają niesamowitą energię, a próby pozbycia się ich spełzają na niczym, z reguły powracają one ze zdwojoną siłą i często doprowadzają do samobójstwa.

Kwantowe ujęcie zdrowia, wpływ środowiska na nasz umysł i ciało oraz jedność z całym Uniwersum wymaga swobodnego i nieograniczonego przepływu energii. Jakiekolwiek zburzenia w jej przepływie spowodują wystąpienie choroby.

„Psychoterapia kwantowa” porusza także temat medytacji oraz działania Twojego umysłu na różne strefy życia. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale fizyka ma duży wpływ na to, jak wyciszy się nasz organizm. W tej książce jest wszystko wytłumaczone, przez co pojawiają się porady na temat życia „duchowego” z użyciem kwantów.

Po przeczytaniu tej książki, drogi czytelniku, nabierzesz przekonania, że tak jest naprawdę.

Co to jest metoda EFT? Czym się zajmuje? W swojej książce „Zdrowe myśli, zdrowe życie” Barbara M. Dura opisała tą metodę bardzo dokładnie. Jej zdaniem jest fantastyczną metodę pozwalającą na dosyć szybkie pozbycie się niekorzystnych emocji.

Ponieważ nasza przyszłość zależy od naszych obecnych myśli, zrozumiałym jest, że na co dzień powinniśmy o nie szczególnie dbać. Aby tak właśnie było, wskazane byłoby użycie pomocy EFT. Co ciekawe, metoda EFT służy nie tylko w codziennym życiu, ale jest również skuteczna w leczeniu dolegliwości takich jak: fobie, depresje, ból. Jest bardzo skuteczna w oczyszczaniu nabytych przekonań.

Zdrowe myśli, zdrowe życie to poradnik, z którego dowiesz się, jak czerpać przyjemność z życia, jak pozbyć się ograniczających cię przekonań, jak sprawić, by twoje życie było satysfakcjonujące w każdej jego sferze. Z niego dowiesz się, czym jest prawo przyciągania i jak je stosować w praktyce. Jeśli chcesz odmienić swoje życie i zainteresowało cię prawo przyciągania, koniecznie przeczytaj tę pozytywną książkę!

Depresja, której objawami są między innymi: przewlekłe zmęczenie, bezsenność, niepokój, autodestrukcyjne nałogi i zachowania, długotrwałe cierpienie duchowe, fizyczne i mentalne, przygnębienie, poczucie niskiej wartości, dyskomfort fizyczny, negatywne myślenie, długotrwały smutek bez powodu, brak odczuwania swojego ciała i pełnego życia emocjonalnego („zamrożenie” ciała, stan odrętwienia i poczucie pustki wewnętrznej, nieodczuwanie lub słabe odczuwanie pozytywnych emocji), a której wszystkie przyczyny nie są do końca poznane, jest najczęściej występującym obecnie zaburzeniem psychicznym.

Jednymi z jej przyczyn są: nieodczuwanie miłości do siebie; brak wyższych celów życiowych, zbilansowanego życia i nadziei, że może być inaczej i lepiej; zaniedbanie własnego rozwoju duchowego i osobistego; nadmierna reaktywność układu nerwowego na czynniki stresowe; silnie stresujące sytuacje życiowe; przewlekłe choroby; problemy finansowe; długotrwały ból; śmierć bliskich osób; mało wsparcia, miłości i dobroci innych; oraz brak balansu pomiędzy pragnieniami a możliwościami ich urzeczywistnienia, wynikający dość często z wyolbrzymionego, indywidualnego „ja”.

Zagadnieniom zdrowia psychicznego i fizycznego oraz dbania o siebie Violetta Wróblewska w książce „Życie i zdrowie masz tylko jedno” poświęciła rozdziały: Jak dbać o swoje zdrowie, aby go mieć jak najwięcej; Medytacja i pokój, czyli bycie sam na sam ze sobą w spokoju; Właściwe oddychanie to pełnia życia; Odżywianie wpływające na zdrowie fizyczne i psychiczne; Aktywność fizyczna, która czyni nasze życie lepszym; Sen jako ważna część naszego życia.

Chcę ci, drogi Czytelniku, przekazać bardzo dobrą wiadomość, że im więcej zdobywasz wiedzy o sobie i świecie, i pracujesz regularnie nad sobą, aby być coraz lepszym człowiekiem dla siebie i innych, tym jesteś bardziej wolnym człowiekiem i tym rzadziej będziesz się poddawał zniewoleniu. Tym częściej będziesz decydował o ważnych wyborach życiowych, a nie inni będą decydowali za ciebie. Również twoje zachcianki, pokusy zewnętrzne, emocje, słabości będą miały na ciebie mniejszy wpływ. Chciałabym ci powiedzieć, że można żyć i być z innymi na co dzień, czując w sobie, jak najczęściej, wewnętrzną wolność i spokój.

Lektura poradnika „Życie i zdrowie masz tylko jedno” to pierwszy krok ku lepszemu, zdrowszemu życiu.

Na przestrzeni wieków, na każdym kontynencie na ziemi istniały osoby, które poszukiwały prawdy i były wstanie poświęcić niemal całe życie na odnalezienie prawdy sensu życia poza otaczającym nas systemem. Osoby te zdawały sobie sprawę, że istnieje coś więcej niż to, co można dostrzec gołym okiem. Ta umiejętność wewnętrznej obserwacji umożliwiła im na przebudzenie się z iluzji otaczającego ich świata.

Książka Wojciecha Filabera „Przemień siebie i własne wnętrze za pomocą medytacji. Życie i dziedzictwo największych mistrzów medytacji” ma na celu zapoznanie czytelnika z pozytywnym wpływem medytacji na poprawę jakości życia i zdrowia umysłowego. Przedstawia czym tak naprawdę jest medytacja na podstawie lat doświadczeń mistrzów medytacji, którzy poświęcili znaczną cześć swego życia na wewnętrzną obserwację procesów zachodzących w umyśle.

Jest to poradnik jak również źródło inspiracji do stosowania medytacji w codziennym życiu.

 

Inne książki, które przekazują pozytywną energię – http://www.psychoskok.pl/tag-produktu/pozytywna-energia/

Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii – Anka Mrówczyńska

Anka Mrówczyńska w swoich książkach podejmuje temat pogranicznego zaburzenia osobowości. W jednej z nich, „Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii” autorka zastosowała ciekawy zabieg podziału dialogu wewnętrznego na role. Chcąc zmienić swój sposób myślenia, wykorzystała elementy terapii prowokatywnej – wyśmiewanie i prowokowanie samej siebie. Czy w tym szaleństwie jest metoda?  Autorka w sposób szczery do bólu pokazuje, jak trudno jest żyć z tym zaburzeniem osobowości. Jednak czyni to w sposób humorystyczny, co sprawia, że książka jest bardzo ciekawa.

Książkę polecam studentom psychologii i psychologom, którzy pracują z osobami z zaburzeniami osobowości. Dużo wyniosą z niej również bliscy i znajomi osób z borderline, którym książka pozwoli lepiej zrozumieć zachowanie takiej osoby. Może być cenna także dla osób, które same zmagają się z problemami z emocjami i pragną lepiej zrozumieć samych siebie. – Neuroskoki.pl

Książka okaże się cennym doświadczeniem dla osób, które znają to zaburzenie w teorii, a chciałby się dowiedzieć, jak naprawdę wygląda życie z rozpoznaniem F60.31. W rekomendacji w magazynie psychologicznym „Charaktery” możemy przeczytać, że oferowane przez autorkę wyjaśnienia są zgodne ze współczesnymi teoriami psychologicznymi.

Poznaj inne książki Anki Mrówczyńskiej – http://www.psychoskok.pl/autorzy/anka-mrowczynska/

O tym jak niebezpieczna jest DEPRESJA w swojej książce opisała Wera Kubicka. Opowieść zainspirowana doświadczeniami autorki o zaburzeniu osobowości z pogranicza. Podobnie jak Anka Mrówczyńska, autorka miała ochotę dzielić się swoimi doświadczeniami i wiedzą z tego zakresu. Książkę dedykuje każdemu, komu osobowość borderline nie jest obce, jednocześnie tym, którzy pragną o niej dowiedzieć się czegoś więcej.

Młoda dziewczyna, Elizabeth trafia do szpitala po nieudanej próbie samobójczej. Dzięki autorce poznajemy wstrząsającą historię jej życia, specyfikę charakteru i procedury, jakim podlega w służbie zdrowia. Atutem książki jest to, że autorka zważa wiedzę naukową; dowiadujemy się czym jest borderline, po jakie  lektury warto sięgnąć, jakie filmy są godne uwagi, gdzie można szukać pomocy.. Lektura stanowczo warta polecenia. Książka w sprzedaży – http://www.psychoskok.pl/produkt/borderlina/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *