Miotła zbożowa – jak z nią walczyć?

Wielkim wrogiem każdego rolnika, który zajmuje się zbiorami i uprawą zbóż jest miotła zbożowa. Jej wyjątkowe właściwości sprawiają, że jest to produkt szczególnie trudny do zwalczenia i łatwo odradzający się, dlatego chcąc z nią walczyć, musimy być wyposażeni nie tylko w narzędzia w postaci specjalnych produktów, ale także w wiedzę. Oto jak walczyć z miotłą zbożową.

Czym jest miotła zbożowa?

Miotła zbożowa to specyficzny rodzaj chwastu jednorocznego, który stanowi największą przeszkodę w funkcjonowaniu rolników zajmujących się zbożami ozimymi. Nasiona miotły kiełkują przy dużej wilgotności gleby, jednak są w stanie przeżyć w glebie przez nawet kilkanaście lat. Najtrudniej jest z nią walczyć w okresie pomiędzy jesienią a wiosną z uwzględnieniem wszystkich pór deszczowych w tym okresie.

Czemu jest tak groźna?

Jak to chwast, zabiera ważną dla zboża odżywkę i sprawia, że nie rośnie ono tak jak powinno. Ma dużą przewagę nad nim, gdyż kiełkuje także zimą, jeśli temperatura jest dodatnia, a jednocześnie jest w stanie zakwitnąć jeszcze zanim zboże stanie się duże i silne, co sprawia, że z łatwością pasożytuje na nim. Warto także wiedzieć jak wygląda, gdyż potrafi dość niewinnie schować się między kłosami.

Jak ją zwalczać?

Oprysk na miotłę zbożową Syngenta.pl to najlepsza metoda walki z tym chwastem. Warto przeprowadzać regularne zabiegi herbicydowe, szczególnie w okresie jesiennym oraz w okresie wiosennym, choć często nie potrzeba już go w tym czasie. Warto zaufać sprawdzonym metodom, gdyż pozwolenie miotle dominować nad zbożem sprawi, że niemalże cały plon nie wyda owoców, co będzie liczone w gigantycznych milionach strat.

Miotła zbożowa to wielki szkodnik i chwast, który z łatwością powinniśmy wyrugować z naszych pól, dlatego warto zainteresować się skutecznymi sposobami walki z nią, dowiedzieć się o niej więcej i zadbać, aby już nigdy nie zaszkodziła naszym zbiorom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *