Trening kompetencji, umiejętności twardych

Chociaż pewne osoby mogą mieć wrodzone zdolności, które ułatwiają im naukę trudnych umiejętności, zarówno poprzez formalne lekcje, jak i w sposób nieformalny, większość ludzi rozwija twarde umiejętności poprzez jakiś proces edukacyjny.

Na przykład, niektórzy ludzie mają naturalne poczucie liczb, które ułatwiają im naukę zarówno podstawowej, jak i złożonej matematyki; jednak, podobnie jak i inni, uczą się matematyki poprzez serię lekcji.

Ludzie uczą się ciężkich umiejętności na przeróżny sposoby, w tym uczą się ich w tradycyjnych szkołach, szkołach wyższych i programach kształcenia zawodowego. Osoby fizyczne mogą także uczyć się ciężkich umiejętności poprzez staż, mentoring, szkolenie w miejscu pracy i praktyczne szkolenie. Ludzie mogą także uczyć się kompetencji twardych po przez książek, platformy internetowe, a nawet prób i błędów.

 

Kompetencje twarde

Umiejętności twarde są określonymi zdolnościami lub możliwościami, które jednostka może posiadać i wykazać w mierzalny sposób. http://www.firmy24h.pl/dlaczego-kompetencje-twarde-sa-wazne.php

 

Certyfikaty, dyplomy, licencje i wyniki testów są często używane jako dowód, że dana osoba osiągnęła pewien poziom biegłości w odniesieniu do określonej umiejętności lub zestawu trudnych kompetencji.

Na przykład prawo jazdy pokazuje, że dana osoba wykazała minimalny poziom biegłości określony przez urząd wydającą prawo jazdy. Zawodowe prawo jazdy pokazuje, że dana osoba osiągnęła inny, wyższy poziom biegłości.
Umiejętności twarde można również uznać za umiejętności techniczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *