Ekspresowe sposoby na funkcjonalną kuchnię

Mała kuchnia nie musi utrudniać normalnego funkcjonowania i sprawiać, że codzienne przygotowywanie posiłków będzie prawdziwą udręką. Wystarczy jedynie kilka prostych trików, aby mała przestrzeń stała się sercem domu i zachęcała do spędzania w niej czasu nie tylko podczas gotowania.

Małe kuchnie to ogromny problem wielu osób. Przebywanie w nich nie należy do przyjemności, gotowanie sprawia trudności, a klaustrofobiczna przestrzeń jedynie przytłacza i psuje klimat domu. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie powiększyć kuchnię – generalny remont sporo kosztuje, a wyburzanie ścian może nie być możliwe np. ze względu na brak zgody spółdzielni mieszkaniowej. To właśnie w blokach zwykle spotkamy się z kuchniami wielkości znaczka pocztowego, które bardzo często nie mają nawet okna. Ślepa kuchnia to dodatkowy problem, bo oprócz inwestycji w funkcjonalne meble i właściwej aranżacji przestrzeni, musimy także zadbać o odpowiednie oświetlenie, co wbrew pozorom, nie jest wcale proste. Zakup lamp to nie wszystko, czasami trzeba pokusić się o przerobienie instalacji elektrycznej, aby móc cieszyć się pięknie i praktycznie podświetlonymi blatami roboczymi. Jeżeli szukasz inspiracji, które pomogą Ci zmienić małą i ciasną kuchnię w serce domu, kliknij tutaj: http://medicot.pl/mala-kuchnia-w-bloku-zdjecia-ciekawe-rozwiazania-do-kuchni/ i zapoznaj się z galerią zdjęć, prezentującą wyjątkowo ciekawe rozwiązania do małych i nieustawnych kuchni.

Patenty na małą kuchnię – mniej nie znaczy gorzej…

Nawet mała kuchnia może urzekać ciekawą aranżacją i wyjątkową funkcjonalnością. Trzeba jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, w jaki sposób najczęściej spędzamy w niej czas i dopasować nasze oczekiwania do możliwości, które daje nam posiadana przestrzeń. Najlepszym sposobem jest zakup mebli kuchennych, które pozwolą wykorzystać każdy centymetr pomieszczenia. To ważne, bo inaczej w kuchni będzie panował bałagan. Doskonałym rozwiązaniem jest zabudowanie ścian aż do sufitu, bo wówczas zyskujemy cenne miejsce do przechowywania nie tylko kuchennych akcesoriów. Funkcjonalne schowki pozwolą na przechowywanie rzeczy, z których korzystamy sporadycznie i nie będą zmuszały nas do pozbywania się zastawy stołowej, urządzeń małego AGD i innych, często darzonych sentymentem przedmiotów, tylko dlatego, że nie mamy na nie miejsca.

Kolor czyni cuda…

W wielu domach w kuchni królują drewniane, ciężkie meble i ciemne blaty, które jedynie przytłaczają przestrzeń. Dobrym rozwiązaniem jest zmiana koloru na biały lub szary. W sytuacji, gdy nie możemy pozwolić sobie na nowe meble, stare można przemalować, oszczędzając sporo pieniędzy i zyskując jednocześnie kuchnię w całkiem nowej odsłonie. Sposobem na optyczne powiększenie przestrzeni są także lustra, których zwykle nie wieszamy w kuchni, a szkoda, bo mogą naprawdę odmienić przestrzeń.

Postaw na nowoczesne rozwiązania

Szafki kuchenne, nawet te starszej generacji, można samodzielnie przerobić w całkiem funkcjonalne i sprzyjające utrzymaniu porządku schowki. W sklepach znajdziemy sporo różnego rodzaju koszy cargo i organizerów, które sprawią, że wypełnione po brzegi szafki kuchenne staną się w końcu praktycznym wyposażeniem mieszkania.

Ciekawym rozwiązaniem do małej kuchni są także składane stoły, które nie utrudniają poruszania się w małym pomieszczeniu podczas gotowania, dzięki czemu znacząco wpływają na poprawę naszego samopoczucia. Można je także wykorzystać jako dodatkowy blat, gdy akurat czeka nas przygotowywanie rodzinnej imprezy lub świąt.

Co jeszcze pomoże uczynić małą kuchnię bardziej funkcjonalną. Rozwiązań jest wiele, a najprostszym z nich jest odkładanie rzeczy na miejsce i zachowanie porządku. Usunięcie zbędnych bibelotów z blatu kuchennego, półek i lodówki od razu doda powiewu świeżości i sprawi, że pomieszczenie stanie się o wiele bardziej przyjazne dla wszystkich domowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *