Czym jest Microsoft Office 2019?

Microsoft Office 2019 to samodzielna, lokalna (nieoparta na chmurze, jak Office 365) wersja pakietu oprogramowania Microsoft Office.

Jest to „wieczysta” wersja, która jest po prostu wymyślnym sposobem mówienia, że ​​kupujesz oprogramowanie raz i posiadasz je na zawsze, zamiast płacić roczną opłatę abonamentową, aby uzyskać do niego dostęp. To powiedziawszy, masz licencję na używanie go tylko na jednym komputerze, podczas gdy subskrypcja na Office 365 pozwala na korzystanie z niego na komputerze, tablecie i smartfonie.

Ta nowa wersja aktualizuje i zastępuje 2016 wersje programów Word, Excel itp. I zawiera wiele nowych funkcji, które zostały udostępnione użytkownikom Office 365 w ciągu ostatnich trzech lat. Dotrzemy do nich za chwilę.

Jakie są wymagania systemowe pakietu Office 2019?

Oto duża zmiana. Na komputerach PC potrzebny będzie system Windows 10 dla pakietu Office 2019; Firma Microsoft nie będzie obsługiwać żadnych wersji systemu Windows 7 lub 8. Jak zawsze firma Microsoft udostępni 32 i 64-bitowe wersje pakietu Office 2019.
W przypadku komputerów Mac firma Microsoft będzie obsługiwać trzy najnowsze wersje systemu MacOS, obecnie MacOS Sierra (10.12), High Sierra (10.13) i Mojave (10.14).

Jakich nowych funkcji można się spodziewać?

Oto krótki przegląd ważnych aktualizacji, które użytkownicy pakietu Office 2016 zobaczą, jeśli uaktualnią go do pakietu Office 2019.

Microsoft Word

W pakiecie Office 2019 Microsoft twierdzi, że koncentruje się na pomaganiu Tobie, cóż… lepiej skup się na pisaniu w Wordzie. Aby to zrobić, Word 2019 otrzyma trafnie nazwany tryb Focus, który przyciemnia ekran i zmniejsza wyświetlane elementy interfejsu użytkownika.
Użytkownicy będą mieli także nowe „Narzędzia do nauki”, w tym nowe funkcje zamiany tekstu na mowę, odstępy tekstowe i funkcje tłumacza. Użytkownicy komputerów Mac będą teraz mieli również konfigurowalne wstążki (zwane też rozwijanymi menu) w wersji interfejsu programu Word. Jeśli interesuje Cię dobre poznanie możliwości jakie oferuje program Microsoft Word zapraszamy do zapoznania się z artykułem Jak zrobić twardą spację w Microsoft Word?

Podobnie jak Word, Outlook ma także nowy tryb fokusu, zwany „Skupioną skrzynką odbiorczą”, który pomaga usprawnić przepływ pracy i redagowanie wiadomości e-mail. Użytkownicy mogą teraz używać poleceń „@” do oznaczania osób w wiadomościach e-mail, a karty kontaktowe zostały zmienione.
Użytkownicy komputerów PC będą teraz mieli karty podróży i dostawy, a użytkownicy komputerów Mac otrzymają nowe szablony wiadomości e-mail; funkcja Send Later do wysyłania harmonogramów dostaw; i przeczytaj paragony. Obie platformy otrzymują także integrację z Office 365 Group.

PowerPoint

Zmiany w programie PowerPoint dotyczą ulepszonej obsługi multimediów i elementów wizualnych w prezentacjach. Godne uwagi dodatki to obsługa wyświetlania / manipulacji modeli 3D i plików SVG na slajdach; nowe przejścia morph; możliwość eksportowania prezentacji w formacie wideo 4K UHD, a teraz możesz pisać ręcznie i przesuwać elementy ołówkiem podczas edycji.

Jedna uwaga

OneNote jest prawdopodobnie największą zmianą w pakiecie Office 2019. Jest to całkowicie nowa wersja OneNote, która może zastąpić OneNote 2016 (choć OneNote 2016 pozostaje dostępna i będzie obsługiwana przez Microsoft do 2025). Ta nowa wersja, nazwana OneNote dla Windows 10, zawiera obsługę Ink-to-Text, co oznacza, że ​​odręczne słowa zostaną zamienione na tekst maszynowy, a także lepszą synchronizację między podłączonymi urządzeniami.
OneNote to doskonały notes cyfrowy.

 

Zobacz szkolenia z wykorzystania aplikacji biurowych – http://www.szkolenia24h.pl/oferty/kat_informatyczne-it/kat2_aplikacje-biurowe

Excel

Wreszcie program Excel udostępnia wiele nowych funkcji — takich jak nowe formuły i opcje wykresów oraz obsługa map i linii czasu 2D – aby lepiej prezentować i porządkować dane. Użytkownicy komputerów PC otrzymają także aktualizacje Power Pivot, Power Query i możliwość eksportu do Power BI.

Inne ulepszenia

Oprócz tych aktualizacji specyficznych dla programu istnieją również zmiany dotyczące całego oprogramowania Office 2019. Najważniejsze z nich to ulepszone wsparcie Microsoftu dla piór cyfrowych, takie jak rozszerzone wsparcie dla „roaming pencil case”, które pozwala użytkownikom ręcznie pisać i przesuwać części dokumentów za pomocą ołówka, a także nowe wsparcie dla czułości na nacisk i rozpoznawania nachylenia. Pakiet Office 2019 zawiera również pewne zakulisowe zmiany, takie jak comiesięczne aktualizacje zabezpieczeń i ograniczenie wykorzystania przepustowości sieci.

Czy Office 2019 zastąpi Office 365?

Nie. ​​Office 2019 jest samodzielnym pakietem oprogramowania przeznaczonego głównie dla użytkowników prywatnych i firm, które nie mają niezbędnego dostępu do Internetu wymaganego do korzystania z usługi Office 365 w chmurze. Z tego powodu wiele funkcji obecnych w wersjach Office 365 tych aplikacji nie jest zawartych w ich odpowiednikach Office 2019, zwłaszcza w chmurze i funkcjach współpracy.

Czytaj – Co to jest Windows Server i czym różni się od zwykłego systemu Windows?

Co więcej, Microsoft wyjaśnia, że ​​podczas gdy Office 2019 będzie otrzymywać regularne poprawki bezpieczeństwa, nie będzie rozszerzanych aktualizacji funkcji, podczas gdy użytkownicy Office 365 mogą nadal oczekiwać nowych i zaktualizowanych funkcji poprzez regularne comiesięczne aktualizacje tak jak zawsze.
Najważniejsze jest to, że Office 2019 nie zastąpi Office 365 i tak naprawdę nie jest do tego przeznaczony. Mimo to niezależnie od konkretnego przypadku użycia, Office 2019 nadal pełni kluczową funkcję i obsługuje część bazy klientów Microsoft, która mogła być nieco zaniedbana.

 

Microsoft Office 2019 oraz 365 od podstaw

 

Microsoft Office 2019
Microsoft Office 2019

O Książce – poradnik obsługi Microsoft Office 2019

Prezentowana książka stanowi praktyczny poradnik po Microsoft Office 2019 oraz 365. Poradnik jest propozycją nie tylko dla początkujących użytkowników, lecz także dla tych doświadczonych, dążyć do szybkiej i w przyjaznej metody poznania nowości pakietu biurowego firmy Microsoft.

 

Jeden komentarz do “Czym jest Microsoft Office 2019?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *