Pożyczki pozabankowe bez weryfikacji – Bezpieczne?

Na polskim rynku znaleźć jeszcze można pożyczki pozabankowe bez weryfikacji. Odradzamy korzystanie z tego typu produktów. Często możemy zostać oszukani lub co gorsza okradzeni z własnych pieniędzy. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z jednej z wielu sprawdzonych firm pożyczkowych lub banku.

Dlaczego pożyczki pozabankowe bez weryfikacji są niebezpieczne?

Przede wszystkim brak weryfikacji powinien zasiać w nas ziarno niepewności. Skoro firma pożyczkowa nie weryfikuje swoich klientów to jak może zarabiać na udzielaniu pożyczek? Klientami takich firm często są oszuści bądź one same żerują na niewiedzy klientów.

Korzystanie z takich ofert jest bardzo niebezpieczne. Pożyczki pozabankowe bez weryfikacji to z reguły albo bardzo niekorzystne produkty lub produkt, którego nigdy nie otrzymamy a w zamian sami zostaniemy oszukani. Często takie firmy gromadzą dane osobowe lub kontaktowe klientów składających do nich wniosek lub oczekują wpłaty pieniędzy na ich konto w celu potwierdzenia transakcji.

Pożyczka bez zaświadczeń o dochodach – rozwiązanie problemu.

Jeśli nie chcemy podawać wszystkich swoich danych na temat dochodów, warto zapoznać się z ofertą pożyczek bez zaświadczeń. W takich przypadkach ilość niezbędnych formalności jest minimalna a bezpieczeństwo klienta nadal wysokie.

Podanie podstawowych danych do weryfikacji umożliwia bezpieczny i szybki proces złożenia wniosku oraz uniemożliwia znacznie oszustom składanie wniosków na cudze dane. Aktualnie do złożenia wniosku nie wystarczy tylko numer pesel ale konieczny jest dowód osobisty oraz potwierdzenie konta bankowego przelewem w wysokości z reguły 1 zł w celu potwierdzenia posiadania rachunku na dane z dowodu.

Opinie o firmach pożyczkowych

Zawsze warto zapoznać się z opiniami o firmie do której zamierzamy złożyć wniosek. Często opinie klientów mogą być bardzo pomocne gdy zamierzamy wnioskować o wysoką kwotę oraz dowiedzieć możemy się o dodatkowych opłatach.

Przykładowo jeśli zamierzamy skorzystać z oferty firmy Provident warto zapoznać się z opiniami jego klientów. Opinie o provident mogą być również pomocne gdy chcemy skorzystać z innej oferty niż na stronie główniej. Często uniknąć w ten sposób można rozczarowania.

 

Czytaj – czym są porady?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *