NAROŻNIK IDEALNY – JAKIE CECHY POWINIEN POSIADAĆ?

Myśląc o urządzaniu salonu, coraz większa liczba osób decyduje się na kupno narożnika. Nowoczesne narożniki do salonu to ostatni krzyk mody – estetyczne, wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, które może być dopasowane zarówno do nowoczesnego, jak i klasycznego wystroju wnętrza naszego domu. Meble tego rodzaju pozwalają na chwile błogiego wypoczynku po ciężkim dniu pracy, ugoszczenie znajomych, którzy wpadli z wizytą, ale mają też funkcję dekoracyjną – dzięki niebanalnym kształtom i ciekawemu wykończeniu od razu przykuwają wzrok. Jeśli zastanawiacie się, jaki narożnik najlepiej kupić i który będzie idealnie pasował do Waszego mieszkania, przeczytajcie nasz artykuł. Postaramy się udzielić satysfakcjonujących odpowiedzi!

Narożnik idealny – czy istnieje coś takiego?

Jak już wspomnieliśmy we wstępie – narożnik może pełnić różne funkcje, a tylko od nas zależy, którą uznamy za najważniejszą. Tym samym nowoczesny narożnik, który dla jednych będzie spełnieniem marzeń, dla innych może być zakupem zupełnie nietrafionym. Na przykład skórzane narożniki do salonu dla osób szukających wrażeń estetycznych będą strzałem w dziesiątkę – nadadzą salonowi klasycznego, eleganckie sznytu – ale dla wszystkich, dla których narożnik ma pełnić przede wszystkim funkcję użytkową, może on być zakupem chybionym (skóra jest ciężka w utrzymaniu, wydaje charakterystyczne skrzypiące dźwięki, a w upalne letnie dni może przyklejać się do ciała i wywoływać uczucie dyskomfortu). Właśnie dlatego „narożnik idealny” to sprawa bardzo indywidualna – podyktowana osobistymi preferencjami, oczekiwaniami i przyzwyczajeniami. Mimo to jest kilka cech, które potrafią wyróżnić dobry narożnik spośród innych mebli.

 

Meble wypoczynkowe z funkcją spania

Jeśli w naszym domu często goszczą znajomi, lubimy urządzać imprezy lub wieczory filmowe, to zadbajmy o to, by w salonie znalazł się nowoczesny narożnik z funkcją spania. Jest to mebel nie tylko wygodny (często wyposażony w zagłówki lub możliwość regulacji poziomu oparcia), ale również bardzo praktyczny – po rozłożeniu może pełnić funkcję łóżka, w którym wygodnie położymy do spania naszych gości. Dzięki kufrowi na pościel sprytnie ukrytemu pod siedzeniami narożnika, poduszki, kołdra i prześcieradło zawsze znajdują się pod ręką, więc przygotowani posłania zajmie nie więcej niż kilka minut.

Narożnik dopasowany do wnętrza

Nie zapominajmy, że wygodne nowoczesne narożniki muszą współgrać z wystrojem pomieszczenia – zwróćmy uwagę na wielkość mebla (nie może być za duży, by nie sprawiał wrażenia przytłaczającego) i jego styl (zadbajmy o to, by był unikalny, a jednocześnie „nie gryzł się” z innymi meblami, podłogą czy ścianami salonu). Jeśli tylko dokładnie przemyślimy zakup, to każdy z nasz znajdzie narożnik dla siebie – prywatny narożnik idealny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *