Czym jest i jak zarabiać na masternode?

Masternode to nowy sposób zarabiania na kryptowalutach (walutach cyfrowych) – tańszy niż kopanie bitcoinów, a zysk z ich pozyskiwania jest porównywalny. Zarabianie na masternode jest jednak bardziej skomplikowane i obarczone pewnym ryzykiem. Czym jest masternode i jak na nim zarabiać duże pieniądze?

Masternode – nowy sposób na zarabianie pieniędzy

Masternode jest jakby wirtualnym portfelem, zsynchronizowanym z blockchain i aktywnym przez cała dobę. Ma on za zadanie obsługiwać sieć czyli potwierdzać transakcje lub podłączać do nich dodatkowe usługi jak np. uruchomienie trybu prywatnego w danej transakcji. Do niedawna zarabianie na kryptowalutach miało dwie podstawowe formy:

  • kupowanie ich na giełdzie,
  • kopanie.

Masternody stanowią system zarabiania pieniędzy podobny do kopania bitcoinów. Podobnie jak koparki, przetwarzają one wszystkie operacje w sieci, wyszukując i zbierając monety w nowych blokach. Zysk z wyszukiwania monet rozkłada się równomiernie pomiędzy wszystkich biorących udział w procesie ich poszukiwania.

Jak zarabiać na Masternode?

Inwestowanie w Masternody to doskonały sposób na zmaksymalizowanie korzyści finansowych przy dużym ograniczeniu ryzyka. Korzystanie z tego typu zarabiania na kryptowalutach wiąże się z koniecznością posiadania sprzętu o odpowiednich parametrach oraz właściwego zapasu finansowego. Wspomniane liczne obostrzenia, w perspektywie długoterminowej, mogą jednak przynieść wiele korzyści. Na czym polega zarabianie na Masternode? Możemy je przyrównać do założenia lokaty na kryptowalucie. Zarabianie polega na lokowaniu środków na wirtualnej lokacie i udostępnianiu ich na serwerze. Operację tą wykonuje się w celu zwiększenia funkcjonalności całego blockchain oraz jego decentralizację. W zamian za inwestycję, osoba, która zasiliła serwer, zostaje nagrodzona kryptowalutą. Co ważne, na każdym etapie inwestycji można wycofać swoje środki, zachowując cyfrowe waluty, które dotychczas zostały przez nas zarobione. Roczne oprocentowanie kryptowaluty w Masternode waha się w granicach od 40 do 90%.

Ryzyko związane z inwestowaniem

Inwestowanie w Masternody związane jest z ryzykiem. Sam początek obciążony jest zobowiązaniem. Aby rozpocząć przygodę z Mastenode należy bowiem zainwestować w węzeł blockchain. Pod pewnymi względami rozwiązanie to jest tańsze niż kopanie Bitcoinów, jednak obarczone jest większym ryzykiem. W głównej mierze ryzyko wynika z bazowania Masternody na „proof of stake” (kapitał zgromadzony), a nie o „proof of work” (dowód pracy), jak w przypadku kopania. Ryzyko wynika z podatności na atak „Sybilli”, czyli możliwość sfałszowania internetowej tożsamości inwestora.

Źródło: https://hiwave.network/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *