Zaznacz swoją obecność na rynku, zdobywaj nagrody i wygrywaj konkursy.

Bezsprzecznie od kilku lat firmy postrzegane są przez pryzmat wysokiej jakości. Nie wystarczy posiadać bogatej oferty czy niskich cen. Obecny klient jest bardziej wymagający. Aby zwiększyć prestiż firmy warto brać udział w galach, konkursach czy zdobywać prestiżowe nagrody.

Udział w konkursach i zdobywanie prestiżowych certyfikatów podkreśla ekskluzywność przedsiębiorstwa oraz podnosi sprzedaż. Dlaczego tak się dzieje? Konkurs dla firm czy renomowany certyfikat poświadczają, najczęściej przez niezależną instytucję, prestiż marki i wysoką jakość produktów oraz usług. Posiadanie w narzędziach marketingowych takich atutów podnosi w oczach klientów zaufanie do firmy, marki i całej działalności. Jedną z prestiżowych nagród dla firm jest EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE® oraz symboliczne Godło. Posiadanie certyfikatu i Godła pozwala nie tylko zwiększyć prestiż marki, ale zdobyć zaufanie klientów. Posiadanie certyfikatu gwarantuje potwierdzenie wysokiej jakości funkcjonowania przedsiębiorstwa i oferowanych usług. Jak zdobyć EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE® i Godło? Nie jest to prostym zadaniem, a o tym, jak to zrobić poniżej.

Fundacja Qualitas

Organizatorem inicjatywy jest Fundacja Qualitas. Już w 2006 roku organizowała pierwsze imprezy dla firm, edukujące i podkreślające szeroko pojętą jakość. Pierwsza edycja, jaką był konkurs dla firm, skupiała wokół wydarzenia 60 przedsiębiorców. Wydarzenie nabrało tak dużego rozmachu, że ewoluowało w Kongres Jakości organizowany raz w roku. Na prestiżowej gali przedstawiciele fundacji wręczają EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE® i Godło wybranym firmom. Skąd tak ogromny sukces założycieli fundacji? Prekursorzy pomysłu nieustannie rozwijali koncepcję przez współpracę z ogólnopolskimi i międzynarodowymi partnerami. Czynny udział w zjazdach, konferencjach czy seminariach i edukacja na temat jakości zaowocowały powstaniem Kongresu, prestiżowej gali i EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE®.

Czym jest EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE®?

Nie jest to tylko prestiżowa nagroda, której symbolem jest Godło. To certyfikat, który wręczany jest raz w roku na prestiżowej gali specjalnie wyselekcjonowanym firmom. Jak odbywa się selekcja? Jest to czteroetapowa weryfikacja – audyt firmy. Certyfikat podkreśla wysoką jakość przedsiębiorstwa w różnych dziedzinach. Do weryfikacji zgłosić się mogą małe, średnie czy duże przedsiębiorstwa. Ten konkurs dla firm przeznaczony jest także dla jednostek badawczych, naukowy czy pozarządowych. Po weryfikacji i otrzymaniu EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE® z Godłem można korzystać z profitów, jakie daje nagroda. Budowanie marki i zaufania klientów oraz zwiększanie sprzedaży to podstawowe możliwości jakie daje Godło.

Jak otrzymać EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE®?

Aby wziąć udział w całym procesie, należy wypełnić zgłoszenie w Fundacji Qualitas. Następnie wypełnia się kwestionariusz, który dotyczy wybranej kategorii. Kwestionariusz porusza rozmaite dziedziny dotyczące przedsiębiorstwa. Wnioskodawca musi wypełnić pola dotyczące działalności firmy w sektorach relacji z klientem, relacji z pracownikiem oraz dotyczących jakości pracy czy produktów. Kwestionariusz w bardzo szczegółowy sposób zbiera informacje o weryfikowanej firmie. Przekazane dane będą analizowane następnie przez ekspertów fundacji. Po weryfikacji informacji następuje audyt firmy, wykonywany przez ekspertów Fundacji Qualitas. Sprawdzane są informacje zawarte w kwestionariuszu, a nawet regularne płatności składek czy podatków do ZUS czy US. Dopiero po takiej weryfikacji następuje decyzja o przyznaniu nagrody, jaką jest EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE®. W przypadku jej przyznania, przedsiębiorca odbiera certyfikat na gali, a w przypadku odmowy następuje proces doradztwa – przedstawiciele fundacji wskazują słabe sfery działalności firmy i sugerują rozwiązania zmierzające do ich poprawy.

Jak wykorzystać EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE® i Godło?

Przede wszystkim certyfikat i Godło należy wykorzystać w sposób biznesowy do budowania pozytywnych relacji z klientem i otoczeniem wewnętrznym. Godło świadczy nie tylko o wysokiej jakości produktów czy usług, ale także o wysokim standardzie zarządzania i zatrudnienia. Jest to informacja dla otoczenia firmy i jej struktur wewnętrznych – czyli pracowników.

Godło można drukować na etykietach produktów, opakowaniach zbiorczych, bilbordach, a nawet na samochodach firmowych. Następnie warto je umieścić na stronie internetowej i jej zakładkach. Można skorzystać z Godła także podczas reklam telewizyjnych czy w prasie lokalnej. Wszędzie, gdzie jest obecna firma, może być obecne Godło podkreślające jakość. Dlaczego jest ono tak ważne? Ponieważ 80% osób dokonujących zakupu produktów czy usług zwraca uwagę na jakość. Znaczna część konsumentów przywiązuje uwagę do certyfikatów, atestów badań oraz prestiżowych nagród, jakie ma firma. Dzięki wymienionym narzędziom sprzedaż przedsiębiorstwa może wzrosnąć nawet o 40%.

Konkurs dla firm, certyfikaty, Godło to narzędzia budujące zaufanie klienta i poświadczające wysoką jakość przedsiębiorstwa. Im wyższa jakość, im większe zaufanie konsumentów, tym większa sprzedaż. EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE® to prestiż, wyróżnienie i doskonałe narzędzie do budowania wizerunku i zaufania klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *