Jak radzić sobie z katarem siennym?

Statystyki są jednoznaczne, niemalże połowa dzieci w dzisiejszych czasach rodzi się z alergiami oraz uczuleniami, które mają wiele postaci. Mimo iż wiąże się to z pewnymi utrudnieniami w życiu, istnieje wiele sposobów radzenia sobie z tymi przypadłościami.

Co to jest katar sienny?

Katar sienny jest reakcją organizmu na konkretny czynnik. Wśród najbardziej popularnych alergenów wymienia się pyłki roślin, których pylenie jest najbardziej intensywne w trakcie wiosny oraz lata. Drugim, najczęściej spotykanym alergenem jest sierść zwierząt, przede wszystkim kotów. Na trzecim miejscu plasuje się kurz. Przez katar sienny rozumie się wydzielinę z nosa, która w konsystencji jest zbliżona do wody. Nie można jej mylić z klasycznym katarem, gdyż trwa zdecydowanie dłużej, a oprócz tego wzbogacony jest o inne skutki uboczne. Alergicy razem z katarem zmagają się z pieczeniem oraz zaczerwienieniem oczu, łaskotaniem w gardle, bólem głowy oraz łzawieniem. Wszystkie te symptomy wpływają na komfort życia oraz oddziałują negatywnie na samopoczucie.

Jak radzić sobie z alergią?

Jak już zostało wspomniane, dzieci od maleńkości zmagają się z różnymi alergiami oraz uczuleniami. Nie zawsze rodzice zdają sobie z tego sprawę, a wydzielina z noska oraz kichanie tłumaczone jest przeziębieniem. Dopiero po ukończeniu 3 roku życia można wykonać klasyczne testy na alergię, które pokazują na co dokładnie występuje uczulenie oraz czy jest ono na zaawansowanym poziomie. Wraz z wiekiem przyjmują one na sile. Alergie, a raczej ich skutki uboczne muszą zostać leczone. Najgorszym możliwym przypadkiem jest pozostawienie uczulenia nieleczonego, gdyż będzie ono przybierało na sile oraz wpływało na pogorszenie samopoczucia. Alergia często łączy się z astmą, która może być groźna dla zdrowia oraz życia. Największą popularnością cieszą się jednorazowe tabletki, które działają przez kilka godzin dziennie, nie jest to jednak rozwiązanie, które można stosować bezustannie. Warto sięgnąć do źródła problemu, którego jednak nie zawsze można unikać. Najlepszym rozwiązaniem jest rozmowa ze specjalistą, który posiada lata doświadczenia w pomaganiu ludziom z alergiami i sprawianiu, że ich życie staje się bardziej przyjemne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *