Wynajem samochodu na wyjazd zagraniczny

Wynajem samochodów jest bardzo dobrym sposobem na posiadania nowego auta bez względu na to, czy posiadamy wystarczające środki finansowe na jego zakup, czy nie. Wiele firm, a także osób fizycznych decyduje się na taki krok, ponieważ mogą zyskać niezawodny środek transportu na długi czas, bez potrzeby zaciągania kosztownego kredytu.

Dodatkowo auto z takiej wypożyczalni jest w pełni przez nią obsługiwane. Wypożyczalnia samochodów Warszawa, a także wynajem samochodów Kraków w umowach do wynajmowanego auta mają zapisy odnoszące się do tego kto odpowiada za płacenie OC, czy AC. W wielu firmach wynajmujących auta to właśnie wypożyczalnia ponosi odpowiedzialność za opłacanie OC oraz AC. To ogromna oszczędność czasu dla wynajmującego auto, który nie musi pamiętać o wszystkich ważnych terminach.

Wiele osób obawia się jednak, czy wynajmowane samochód może być użyty w trakcie wyjazdu zagranicznego. Okazuje się jednak, że wiele firm, takich jak choćby wynajem samochodów Warszawa ma zapisy w swoim regulaminie odnoszące się do wyjazdów zagranicznych autami wypożyczonymi. Procedura jest dość prosta, a koszty dostosowane do naszych potrzeb.

Wyjazd zagraniczny samochodem z wypożyczalni – procedury

W regulaminie wypożyczalni znajdziemy na pewno zapis dotyczący wypożyczania samochodów na podróż zagraniczną. Przy wyjeździe za granicę wypożyczonym samochodem musimy spełnić następujące warunki. Należy posiadać pisemną zgodę wypożyczalni, która wynajmuje nam auto. Później należy uiścić dodatkową opłatę za wyjazd zagraniczny Uwzględnia ona m.in. ponadnormatywny przebieg kilometrów. Wykupiony przez nas przebieg podczas podpisywania pierwszej umowy może okazać się niewystarczający w przypadku wyjazdu zagranicznego. W wypożyczalnia samochodów Kraków opłata ta wynosi około 300 zł. Oprócz opłaty potrzebna nam będzie deklaracja do jakiego miejsca docelowego chcemy dotrzeć. Musi być to jednak miejsce, które należy do Unii Europejskiej. Jest to ważne ze względu na jasne przepisy dotyczące AC. Wypożyczonym autem nie pojedziemy niestety na Ukrainę, do Rosji, Białorusi, czy Mołdawii. W tych krajach prawo jest niejasne jeśli chodzi o AC. Jeśli bez zgody firmy wynajmującej auta pojedziemy jednak do jednego z tych krajów, to możemy być zmuszeni do zapłacenia kary adekwatnej do kosztów, jakie ponieślibyśmy w razie zdarzenia losowego, takiego jak np. kradzież samochodu, czy stłuczka.

Możemy z kolei wjechać wypożyczonym autem zarówno do Francji, jak i np. do Włoch, czy Chorwacji. Należy pamiętać jednak, że wszelkie koszty, jakie mogą powstać w razie stłuczki z naszej winy przy braku wykupionego AC ponosimy my sami. Bez względu na miejsce, w jakim stanie się zdarzenie losowe konsekwencje są takie same.

Jakich dokumentów będziemy potrzebować, jeśli wynajmujemy samochód na wyjazd zagraniczny?

Zarówno wypożyczalnia aut Warszawa, jak i wypożyczalnia samochodów Kraków będzie wymagała od nas tych samych dokumentów. Aby móc przekroczyć granicę kraju w wynajętym aucie, należy przedstawić następujące dokumenty: nasze prawo jazdy i dowód osobisty, numer karty kredytowej, numer karty debetowej, numer NIP i REGON jeśli prowadzimy działalność gospodarczą. Wypożyczalnia samochodów może nas również poprosić o uiszczenie kaucji zwrotnej.

Poznaj – Jak wymienić łożysko w kole samochodu?

Skorzystanie z usługi wynajmu aut, by móc nim pojechać za granicę jest ostatnio bardzo popularny. Nie tylko posiadamy swój samochód, dzięki któremu dotrzemy w wybrane miejsce bez potrzeby szukania odpowiednich połączeń autobusowych, czy też lotniczych, ale również możemy liczyć na pomoc w razie wypadku samochodowego. Koszt dzienny wypożyczenia auta osobowego często nie przekracza 80 zł. Przy modelach nieco droższych można liczyć się z kosztem powyżej 100 zł.

Przy wynajmie długoterminowym można również podpisać umowę, która nie ustala górnej granicy kilometrów, jaką możemy wykonać w ciągu trwania umowy. W takim wypadku płacimy jedynie kaucję zwrotną oraz dodatek za możliwość wyjechania autem poza granicę Polski. Wynajem aut w celu wyjechania nimi za granicę jest bardzo opłacalny i coraz więcej osób z niego korzysta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *