Miejsce ma znaczenie czyli gdzie założyć swój pierwszy biznes

Wygląd, sąsiedztwo i okolica miejsca działalności mają znaczenie. To czynniki, które mogą zdecydować o powodzeniu interesu. Musi być wygodnie dla klientów i maksymalnie korzystnie dla początkującego biznesmena.

Na początku trzeba określić swoje potrzeby. Wskazać grupę docelową i  pomyśleć, co dla niej będzie miało znaczenie: miejsca parkingowe, a może bliskość komunikacji miejskiej  albo.. centrum handlowe, które odwiedza wielu ludzi.

– Bardzo ważne jest, aby lokalizacja firmy pozostawała w zgodzie z branżą, w której działa. Musi uwzględnić nie tylko możliwość przyciągnięcia potencjalnych klientów znajdujących się w pobliżu, ale również to, jak postrzegana jest dana okolica. Jeżeli mowa o rejonie potocznie uznawanym za „szemrany”, niebezpieczny to trudno będzie przekonać ludzi, aby nas odwiedzili –  mówi Diana Kot z marketingu Locuss Group w TRITUM  Business Park w Orłowie.

Poza tym tzw. „poważni” usługodawcy np.: kancelarie prawne, prywatne gabinety lekarskie, biura architektoniczne, ekskluzywne butiki czy agencje multimedialne potrzebują po prostu prestiżowe.

Z kolei w przypadku działalności usługowej związanej z gastronomią np. kawiarni, lodziarni czy pubu ważna będzie lokalizacja łatwo dostępna dla przechodniów. Okolice lokalu – wszelkie parki, deptaki, ego adresu w „dobrej” dzielnicy w mieście. popularne miejsca spotkań i spacerów – będą służyć biznesowi, bazującemu na tego typu usługach.

Kolejna ważna rzecz, to zastanowienie się ile tak naprawdę potrzebujesz miejsca: czy oprócz lokalu biurowego przyda się jeszcze jakieś dodatkowe pomieszczenie? No i zaplecze socjalne – miejsce na zaparzenie kawy, łazienka, a może przyda się poczekania dla klientów?

– Ponieważ jako „świeżo upieczony” przedsiębiorca możesz nie znać odpowiedzi na wszystkie te pytania  – nie warto od razu szukać stałego miejsca czyli kupować lokalu. Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest spróbowanie czasowego, niedrogiego najmu i przekonanie się czy wybrana lokalizacja jest rzeczywiście odpowiednia dla naszego biznesu – dodaje przedstawicielka Locuss Group, które znajduje się w pięknie położonym, nowoczesnym i  kameralnym Tritum Business Park w Orłowie.

I jeszcze jedno, istotne ze względów bezpieczeństwa.  Dobrze zwrócić uwagę czy w budynku, w którym szukamy lokalu jest monitoring albo ochrona. Zaletą jest także winda – nawet w niskiej zabudowie, gdyż czasem niemożliwe okazuje się dla klienta pokonanie już kilku schodów.

Warto więc się dobrze rozejrzeć  po miejscu, gdzie będziemy rozkręcać swój biznes, wziąć pod uwagę plusy i minusy danej  lokalizacji i … wierzyć, że wszystko się uda 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *