Chirurgia plastyczna – czy warto?

Zabiegi medycyny estetycznej znane są ludzkości od zarania dziejów. W zależności od okresu, ich zadaniem było dostosowanie człowieka do aktualnych wtedy, kanonów piękna. Wieki przemijają, a ludzie nadal dążą do tego, by wyglądać lepiej. Na szczęście obecne zabiegi są już bezpieczne, a ich celem nie jest tylko upiększenie, lecz także zniwelowanie widocznych uszczerbków np. po wypadkach.

Czy operacje plastyczne są bezpieczne?

Każdy zabieg chirurgiczny niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwo. Należy jednak pamiętać, że medycyna przez ostatnie kilkadziesiąt lat mocno się rozwinęła, a co za tym idzie: wiedza, technologia i technika leczenia, również znacząco na tym zyskały. W obecnych czasach zabiegi czy operacje stwarzały znaczące zagrożenie dla zdrowia i życia pacjenta, dziś nie są bardziej ryzykowne niż spacer po bułki do pobliskiej piekarni. To sprawiło, że zabiegi medycyny estetycznej przestały być traktowane jako coś niebezpiecznego, a stanęły na równi z pozostałymi, na które kierujemy się kiedy otrzymamy takie zalecenie lub skierowanie od medyka. Ważnym kryterium dla naszego bezpieczeństwa i komfortu psychicznego jest dobór odpowiedniej placówki, która cieszy się zaufaniem pacjentów i słynie z dobrych lekarzy i właściwej realizacji usług.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi chirurgii plastycznej?

Dla każdego! Operacje plastyczne już dawno przestały się kojarzyć tylko ze znaczną ingerencją w ciało człowieka. Obecnie realizowane zabiegi zaczynają się od drobnych poprawek niedoskonałości, skończywszy na poważnych, wieloetapowych zabiegach diametralnie zmieniających poszczególne elementy ciała. Ważne, aby nawet najprostszym zabiegiem zajmował się specjalista, gdyż dzięki temu zyskujemy znaczący komfort psychiczny, wiedząc że usługa będzie wykonana profesjonalnie i z dbałością o szczegóły. Tym samym dobrze byłoby dokonać rekonesansu odnośnie zabiegu jaki chcemy wykonać, jak i tego kto w danej okolicy się tym zajmuje. Na stronie zagielmed.pl możemy np. zobaczyć kto wykonuje konkretne zabiegi, i zebrać opinie o tym lekarzu.

Od czego zacząć poszukiwania dobrej kliniki chirurgii plastycznej?

Na początku dobrze byłoby określić, czy i w jakiej odległości znajdują się najbliższe placówki oferujące tego typu usługi. W większych miastach jak np. Lublin możemy znaleźć wiele gabinetów i klinik, ale powinniśmy wybrać tę najlepszą. Co za tym idzie ważne jest by wybrać taką placówkę, która:

  • cieszy się dobrą opinią wśród pacjentów,
  • zatrudnia specjalistów ze swojej dziedziny,
  • ma szeroki wachlarz zabiegów operacyjnych z zakresu chirurgii plastycznej,
  • zapewnia odpowiednią opiekę pooperacyjną,
  • pozwala uzyskać informacje o tym, kto wykonuje zabieg (możliwość dokonania wcześniejszego wywiadu),
  • znajduje się w odpowiadającej dla nas lokalizacji.

Mając już pewne podstawy, nie pozostaje nam nic innego jak kierując się tym drobnymi wskazówkami, wybrać odpowiednie dla nas miejsce i lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *