Jak zapakować rzeczy w czasie przeprowadzki?

Wiele osób nie lubi przeprowadzek. Najpierw trzeba spakować wszystko w starym mieszkaniu, a później na nowo układać w nowym miejscu. Poza tym, wiele przedmiotów się nie mieści i zawsze jest za mało czasu na porządne pakowanie. Istnieje jednak kilka sposobów na przyspieszenie i ułatwienie całego procesu przenoszenia dobytku. Po pierwsze konieczny jest plan pakowania przedmiotów!

Organizacja przyborów i akcesoriów do pakowania

Złość związana z przeprowadzką często wynika z braku odpowiedniej wielkości pudełek, worków i skrzynek na zapakowanie wszystkich przedmiotów. Ogromnym ułatwieniem jest fakt, że wszystkie niezbędne rzeczy dostępne są w Internecie. Tekturowe opakowania kupione na tekpak.pl rozwiązują problem boksów. Poza tym, warto zaopatrzyć się w:

  • folię bąbelkową
  • stretch
  • wypełniacze zabezpieczające
  • taśmę klejącą
  • nożyczki

Przydatne będą także etykiety. Wypakowywanie przebiega dużo sprawniej, jeśli pudełka są podpisane i zawierają tylko wskazane przedmioty. Dobrze jest mieć również worki próżniowe, do zapakowania pościeli i zimowych kurtek. W ten sposób zajmą one o wiele mniej miejsca.

Plan pakowania

Jak już wspomniano, kluczem do bezbolesnego pakowania jest odpowiedni plan. Najlepiej jest zapisać kolejność pakowania konkretnych rzeczy.

Przykładowo, dobrze jest zacząć od książek, które są dosyć ciężkie, później przejść do:

  • dokumentów
  • ubrań sezonowych
  • pościeli itd.

Cały proces chowania trzeba rozpocząć wcześniej i nie zostawiać wszystkiego na ostatni dzień. Przedmiotów jest zazwyczaj więcej niż się wydaje, dlatego pakowanie zawsze się wydłuża. Składanie, owijanie, segregowanie są czynnościami, które naprawdę mogą zmęczyć, więc lepiej rozpocząć nawet tydzień przed deadlinem.

Warto zostawić sobie bagaż podręczny, który przyda się pierwszej nocy w nowym miejscu. Chodzi głównie o spakowanie bielizny, piżamy, ubrań na kolejny dzień, szczoteczki do zębów, kosmetyków, szklanki, talerzyka i sztućców.

Segregacja niepotrzebnych przedmiotów

Podczas pakowania łatwo jest przeprowadzić selekcję posiadanego dobytku. Nie warto zabierać w nowe miejsce śmieci. Ubrania, które tylko wiszą w szafie i zajmują miejsce można wystawić w Internecie na sprzedaż. Podobnie jest z książkami i meblami.

Pakując przedmioty do pudełek warto pamiętać, by ciężkie rzeczy np. książki rozdzielić do kilku kartonów. Ubrania powieszone na wieszakach można przewieźć w taki sposób, wystarczy założyć na nie pokrowce. Przedmioty w kartonach powinny być od siebie odseparowane, by uniknąć niepotrzebnych uszkodzeń. Naprawdę warto skorzystać z wypełniaczy, które sprawią, że przedmioty będą stabilnie ułożone w pudełku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *