Jak rozpoznać cechy osobowości na podstawie charakteru pisma?

Badanie pisma ręcznego jest znane jako grafologia i było praktykowane od setek lat. Zawodowi grafolodzy kryminalistyczni pracowali nad wieloma sprawami sądowymi, używając pisma ręcznego w celu powiązania podejrzanych z przestępstwami.

Pismo ręczne jest szczególnie ważne z prawnego punktu widzenia w przypadku podpisów, a udowodnienie, czy podpisy są prawdziwe, czy sfałszowane, może mieć kluczowe znaczenie. Grafolodzy pracują również nad weryfikacją, czy autografy są prawdziwe, czy fałszywe.

Niektórzy analitycy pisma odręcznego badają również próbki pisma, aby określić typy osobowości, a niektóre firmy zlecają tę analizę przed zatrudnieniem nowych pracowników. Ta metoda jest nawet czasami używana, aby pomóc parom sprawdzić, czy są zgodne.

Co pismo odręczne mówi o Twojej osobowości? Jaki jest związek między pismem ręcznym a osobowością?

Według grafologów na całym świecie niewiele jest rzeczy, których nie można powiedzieć na podstawie pisma odręcznego danej osoby. Od stanów fizjologicznych, takich jak wysokie ciśnienie krwi i schizofrenia, po cechy osobowości, takie jak dominacja i agresja: jeśli potrafisz pisać, grafolodzy mogą Cię przeanalizować. Wszystko, od wielkości twoich liter po to, jak blisko siebie znajdują się słowa, mogą ujawnić skomplikowane szczegóły twojej osobowości.

W niniejszej publikacji zostanie przedstawiona Czytelnikom symbolika grafologiczna Erica Singera. W swojej koncepcji analizy pisma, ten brytyjski grafolog kieruje się pojęciami stosowanymi w symbolice Maxa Pulvera. W jaki sposób wypełniamy przestrzeń kartki, która nas otacza? Jedni ludzie zabierają całe miejsce dla siebie,inni zaś z braku odwagi oszczędzają gesty lub się od nich powstrzymują. Zaznacza to swoje odzwierciedlenie w piśmie, jak i w rysunku. Gdy podzielimy umownie kartkę na cztery obszary otrzymamy: górę, dół, lewą stronę i prawą stronę. – fragment z książki Tomasza Pawła Szewczyka „Symbolika Grafologiczna dr Ericka Singera”

Oto niektóre z najczęściej używanych funkcji pisma odręcznego, które możesz przestudiować i dowiedzieć się więcej o swoim typie osobowości:

1. Rozmiar listu

Ogólnie rozmiar twoich listów może zdradzić, czy jesteś nieśmiały, czy towarzyski. W porównaniu ze standardową kartką papieru w linie, jeśli piszesz małymi literami, które nie sięgają górnej linii, prawdopodobnie masz nieśmiałą i introwertyczną osobowość. Jeśli piszesz dużymi literami, które wykraczają poza górną linię, prawdopodobnie będziesz odwrotnie: towarzyski, pewny siebie i zwracający uwagę.

2. Odstępy między wyrazami

Badania sugerują, że ci, których słowa są szeroko rozpowszechnione, lubią wolność i niezależność, podczas gdy ci, którzy decydują się na pisanie z małą przestrzenią, wolą przebywać wśród innych i nienawidzą samotności.

3. Jak piszesz „i”

Sposób, w jaki kropkujesz lub nie, Twoje i mówi dużo o Twojej osobowości.

Ci, którzy umieszczają kropkę wysoko, mają wyobraźnię, a ci, którzy zapisują ją po lewej stronie, mają tendencję do zwlekania. Jeśli Twoje pismo odręczne pokazuje kółko zamiast kropki, oznacza to, że masz rzekomo dziecięcą cechę i mówi się, że używanie kreski jest typowe dla nadmiernie krytycznych osób. Zorganizowani i empatyczni ludzie umieszczają kropkę mocno nad i podczas pisania odręcznego.

4. Nacisk pióra

Jeśli używasz długopisu lub ołówka, mocno naciskasz, to jesteś zdeterminowany. Mówi się, że naprawdę duży nacisk ujawnia spięte właściwości. Lekki nacisk oznacza wrażliwość i empatię.

5. Podpis

Co mówi o tobie twój podpis? Nieczytelne podpisy (takie, które przypominają zawijas) mówią o kimś prywatnym i zamkniętym. Czytelny podpis świadczy o pewności siebie.

Czy analiza pisma odręcznego i analizy osobowości jest dokładna?

Trudno jest wyciągnąć zdecydowane wnioski, ponieważ często zmieniamy styl pisma w zależności od naszego nastroju lub różnych materiałów piśmienniczych; spójrz dziś na swoje pismo odręczne i sam zdecyduj. Ale zanim zaczniesz analizę przeczytaj książkę Tomasza Pawła Szewczyka „Symbolika Grafologiczna dr Ericka Singera”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *