Jakich mebli potrzebujesz do biura?

Potrzebujesz mebli do biura? Przeczytaj ten artykuł, bo inaczej na pewno o czymś zapomnisz!

Praktyczne i ergonomiczne urządzenie biura wymaga wyboru odpowiednich mebli. Trzeba przede wszystkim stworzyć strefę pracy, w której znajdzie się zarówno biurko, jak i fotel biurowy. Potrzebna będzie również strefa do przechowywania dokumentów, tuż obok strefy pracy. W niej znajdą się regały. W dużym biurze może znaleźć się również strefa do przyjmowania gości z meblami tapicerowanymi, stołem, a także kredensem czy też witryną. Ważne mogą być również specjalne meble do przechowywania ważnych dokumentów, czyli szafy na dokumenty.

Biurko i fotel biurowy – wybór ma znaczenie?

Przede wszystkim biurko do pracy powinno mieć regulowaną wysokość, choć jest to konieczne właściwie jedynie w biurach projektowych, natomiast w innych wystarczy zwykły model do którego dobrać trzeba regulowany fotel biurowy. Na tym drugim elemencie absolutnie nie można oszczędzać, zwłaszcza jeśli przy biurku spędza się wiele godzin. Ergonomiczne fotele biurowe muszą mieć tzw. klin lędźwiowy, który pozwala na przybranie odpowiedniej postawy. Warto wybrać model fotela, który dodatkowo posiada regulowany zagłówek. Ideałem jest fotel wyposażony także w regulację głębokości siedziska, gdyż taki model można idealnie dopasować do położenia miednicy, by przybrać najwygodniejszą pozycję. Warto wybierać biurka z dodatkowymi półkami czy otworami przez które można poprowadzić przewody w sposób bardziej estetyczny. Biurka do 100 zł znajdziesz na mojmebel.pl. Znajdziesz tam także wiele innych mebli.

Regały i szafy biurowe – co mamy do wyboru?

W biurze koniecznie muszą znaleźć się również regały i szafy na dokumenty. Te pierwsze mogą być otwarte i przeznaczone na dokumenty, które nie są objęte klauzulą tajności. Wszystkie segregatory dzięki temu można mieć zawsze pod ręką. W gabinecie przydadzą się również szafy na dokumenty, a jeśli w biurze dokonywane są transakcje gotówkowe, również sejf. Takie elementy muszą być najwyższej jakości i wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia, czyli zamek z kodem, a nawet odcisk linii papilarnych. Szafy na dokumenty tajne mogą być wykonane z ocynkowanego metalu, który jest niepalny. W związku z tym dokumenty są chronione nawet w razie pożaru. Pozostałe regały warto dopasować do designu biurka. Można zdecydować się na modele z litego drewna, albo płyty meblowej czy też mdf.

Czytaj – Na czym polega przewaga pióra nad długopisem?

Reprezentacyjny charakter ma znaczenie

Strefa do przyjmowania gości nie musi znajdować się z drugiej strony biurka, kiedy to po prostu dostawia się krzesło po drugiej stronie. Znacznie lepiej prezentuje się kąt z meblami tapicerowanymi, gdzie może znaleźć się niewielki stolik ze szklanym lub drewnianym blatem, a także fotele tapicerowane, np. ze skórzaną tapicerką lub klasyczną tekstylną. Wybór rodzaju tapicerki może być podyktowany stylem w jakim urządzone jest dane biuro. Zatem do skandynawskiego można wybrać szarą lub białą, a do kolonialnego – czarną i skórzaną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *