Jak słuchać muzyki z sieci?

Muzyka jeszcze nigdy w historii nie była dostępna tak jak teraz. Towarzyszy nam przez cały dzień podczas wykonywania różnych czynności — jedzenia, nauki czy też uprawiania sportu. Słuchamy jej już nie tylko poprzez radio, ale korzystając także z możliwości, jakie daje nam Internet. Przedstawimy Ci najbardziej popularne miejsca, które umożliwią ci słuchanie muzyki w sieci.

YouTube

Tej strony internetowej nie trzeba chyba komukolwiek przedstawiać. To serwis internetowy umożliwiający oglądanie różnorodnych filmików z całego świata, w tym także muzycznych klipów. Zdecydowanym plusem tego miejsca jest jego całkowita bezpłatność oraz dostępność (muzykę możemy odtworzyć w dowolnej chwili). Jednakże dość sporym minusem, może być jednak fakt, że nie wszystkie utwory zostały udostępnione legalnie przez wykonawcę, a co za tym idzie, nie zawsze są dobrej jakości. Popularne jest również pobieranie muzyki z YT na komputer przy pomocy specjalnego przetwornika YT, który dostępny jest za darmo w sieci. Pamiętać należy jednak, że pobieramy jedynie te materiały, które nie zastrzegają tego w prawach autorskich oraz nie możemy dalej dystrybuować pobranych plików.

Miesięczne koszty: wersja bezpłatna z reklamami, YouTube Premium: 23,99 zł

Spotify

Jest jednym z bardziej popularnych, darmowych serwisów muzycznych i aby z niego skorzystać, wystarczy założyć konto. Możliwa jest również opcja wyboru płatnej  wersji Spotify Premium, dzięki niej unikniemy konieczności słuchania reklam, będziemy mogli wybrać utwór na żądanie (w wersji bezpłatnej możliwe jest ominięcie jedynie sześciu utworów na godzinę). Serwis posiada także specjalną aplikację zarówno na system Android, jak i iOS.

Miesięczne koszty: wersja bezpłatna z reklamami, Spotify Premium: 19,99 zł

TIDAL

Platforma muzyczna założona przez rapera Jaya-Z przy współpracy z innymi muzykami. Usługa ta nie funkcjonuje jednak w darmowej wersji (możliwy jest jedynie miesięczny bezpłatny okres próbny). TIDAL oferuje dwie formy subskrypcji: Premium oraz HiFi. Ta druga z opcji pozwala na słuchanie muzyki w bardzo wysokiej jakości. Poza tym na serwisie istnieje okazały katalog wideo. Na uwagę zasługuje fakt, że platforma jest całkowicie pozbawiona reklam.

Miesięczne koszty: Premium: 19,99 zł, HiFi: 39,99 zł

Deezer

To pierwszy streamingowy serwis, który pojawił się w Polsce. Wersja darmowa tej platformy pozwala na bezpłatne i nielimitowane słuchanie muzyki na komputerze oraz tablecie. Niestety korzystając z tej aplikacji w wersji darmowej na smartfonach, możemy natrafić na pewne ograniczenia. Płatna opcja umożliwia jednak nieograniczony dostęp do wszystkich możliwości serwisu.

Miesięczne koszty: wersja podstawowa bezpłatna, Premium: 19,99 zł

Apple Music

Jest aplikacją stworzoną specjalnie dla produktów firmy Apple. Serwis ten umożliwia nie tylko słuchanie „nowej” muzyki, ale również odsłuchiwanie albumów zakupionych w iTunes bądź też zwyczajnych plików MP3, umieszczonych w chmurze iCloud. Zdecydowaną zaletą aplikacji, jest fakt, że utwory z aplikacji można zapisywać na urządzeniu, a tym samym odsłuchiwać je bez połączenia z Internetem.

Miesięczne koszty: 19,99 zł

Radio Garden

Strona internetowa umożliwiająca dostęp do radia z całego świata, bardzo atrakcyjna pod względem wizualnym.  Wyszukiwać radia, możemy poprzez obracanie wirtualnej kuli ziemskiej, nie zawsze jednak z każdego miejsca jest idealny zasięg. Istnieje również w formie aplikacji na smartfony.

Miesięczne koszty: całkowicie darmowe

Tekst powstał we współpracy z portalem technologicznym Lepiej-Widoczni.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *