Buty robocze białe – zastosowanie

Białe buty kojarzymy najczęściej z widokiem przedstawicieli zawodów medycznych – obuwie to jest bowiem stałym elementem stroju lekarzy oraz pielęgniarek. Ale czy tylko? Nie! Białe buty robocze wykorzystywane są także w szeroko rozumianym przemyśle spożywczym oraz w placówkach gastronomicznych. Zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa pracownikom oraz są zgodne z wymaganiami sanitarnymi. W jakich zastosowaniach sprawdzą się najlepiej?

Buty wysokie

Pierwszą kategorią białych butów roboczych są modele wysokie. Wyglądem przypominają klasyczne gumowce, sięgające do połowy łydki. Buty w wersji ocieplanej idealnie sprawdzają się podczas pracy w niskich temperaturach, nawet do -30 stopni Celsjusza. Wyjmowana warstwa ocieplająca ułatwia utrzymanie obuwia w czystości, co w branży spożywczej ma przecież ogromne znaczenie.

Często wybieranym modelem są kalosze, których wierzch i spód wykonany jest z PCV modyfikowanego kauczukiem nitrylowym. Gdzie znajdują zastosowanie? Przede wszystkim w przetwórstwie mięsa oraz warzyw. Są odporne na działanie kwasów, olejów oraz innych substancji chemicznych, a urzeźbiona i antypoślizgowa podeszwa, zapewnia bezpieczeństwo pracownikom nawet podczas poruszania się po mokrych lub pokrytych olejem powierzchniach.

Komfort i bezpieczeństwo

Dostępne na rynku buty robocze białe to także modele niskie, przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Dzięki zastosowaniu do produkcji podeszwy dwuwarstwowego poliuretanu buty odporne są na oleje, smary, benzynę oraz inne rozpuszczalniki organiczne. We właściwej higienie z kolei pomaga wyjmowana higroskopijna wyściółka, o właściwościach przeciwpotnych. To doskonały wybór dla każdego pracownika, zatrudnionego w przemyśle spożywczym.

Warto pamiętać, że buty robocze muszą spełniać rygorystyczne normy w zakresie bezpieczeństwa. Mają chronić przed różnymi substancjami szkodliwymi, zabezpieczać pracowników przed poślizgnięciem się, a także umożliwiać wykonywanie prac w niesprzyjających warunkach – na przykład w chłodniach lub w mroźniach. Dlatego też tak istotne jest wybieranie obuwia posiadającego niezbędne certyfikaty.

Na co zwracać uwagę, wybierając białe buty robocze?

Oprócz wspomnianych wcześniej certyfikatów, potwierdzających spełnianie rygorystycznych norm, kupując buty ochronne dla pracowników, trzeba wziąć pod uwagę rodzaj zagrożeń występujących w zakładzie. Przy produkcji spożywczej bardzo ważne są właściwości antypoślizgowe oraz odporność na działanie różnych substancji. Ma to znaczenie nie tylko przy obróbce mięsa lub warzyw, ale także podczas pracy na linii produkcyjnej.

Osobną kategorią jest higiena, której przestrzeganie w miejscach przetwarzania produktów spożywczych, ma charakter priorytetowy. Buty muszą więc wyróżniać się łatwością w utrzymaniu w czystości. Wyjmowane wkładki czy powierzchnia cholewki, którą bez trudu można wyczyścić to cechy, jakie należy wziąć pod uwagę, wybierając obuwie robocze dla pracowników, aby zapewnić odpowiedni stan higieniczny w zakładzie.

Białe buty robocze, przeznaczone przede wszystkim do zawodów medycznych i przemysłu spożywczego, są obowiązkowym wyposażeniem każdego pracownika. Należy więc zatroszczyć się szczególnie o to, aby obuwie wykonane było z najwyższej jakości materiałów, zapewniających bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *