Esperal Katowice – jak działa i czy jest bezpieczny?

Wiele osób z woj. śląskiego np. z Katowic, Sosnowca prosi o wszycie Esperalu pod skórę, ponieważ chce szybciej pozbyć się nałogu alkoholowego. Jest on często stosowany w klinikach odwykowych. Wiele osób zna mity na jego temat. Opowiemy o tym leku na podstawie faktów, które przemawiają na jego korzyść i pokazują go w całkiem nowym świetle.

Działanie Esperalu

Esperal nazywany jest również disulfiramem. Dzięki swoim właściwościom praktycznie hamuje metabolizm w organizmie. Przez swoje działanie sprawia, że alkohol pozostaje w ciele znacznie dłużej, dając wiele ubocznych efektów. Bez Esperalu alkohol rozkładany jest przez wątrobę na nieszkodliwy dla nas kwas. Jest on wydalany wraz z moczem. W momencie, kiedy mamy wszywkę alkoholową, a napijemy się nawet niewielkiej jego ilości, odczuwamy silne skutki uboczne, ponieważ alkohol działa na nas ze zdwojoną siłą. Pamiętajmy, że jest on substancją dla nas toksyczną i bardzo szkodliwą. Esperal hamuje jego rozkładanie, dlatego może działać on bardzo na nas toksycznie. Pojawiają się takie objawy, jak choćby kołatanie serca, uczucie strachu, zawroty głowy, ale również mdłości, a także wymioty. Po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu, Esperal hamuje jego wchłanianie, a także potęguje działanie tej szkodliwej substancji na nasz organizm. Jest on stosowany w terapii awersyjnej.

 

Czy Esperal daje dobre efekty?

Esperal pozwala na wdrożenie tzw. terapii awersyjnej. Polega ona na zmianie podejścia do alkoholu, który osobie uzależnionej kojarzył się pozytywnie i dawał dość przyjemne odczucia. Po zabiegu zaszycia alkoholowego nasze odczucia co do alkoholu diametralnie się zmieniają. Jest on również bardzo potrzebny u osób, które wracają często do nałogu i nie potrafią odstawić alkoholu. Powracając do nałogu znacznie zmniejszają szansę na wyleczenie z alkoholizmu. Esperal ma zmniejszyć ryzyko ponownego upicia się też ze względów zdrowotnych, ponieważ wielokrotne upijanie się może wpływać bardzo negatywnie na nasz organizm. Esperal często jest więc jedyną szansą na normalne i trzeźwe życie. Daje też możliwość utrzymania stanu trzeźwości, dzięki czemu będzie można rozpocząć terapię z psychologiem, która da nam pozytywny efekt. Bez Esperalu niestety w wielu przypadkach nie jest to możliwe i alkoholicy przerywają terapię oraz powracają do dawnych nawyków. Eaperal jest wprowadzany w momencie, kiedy osoba uzależniona jest po detoksie alkoholowym. Wtedy mamy pewność, że organizm został oczyszczony z alkoholu oraz toksyn. Lek Esperal jest wprowadzany pod skórę przez chirurga w trakcie jednego zabiegu. Nie musimy przechodzić rekonwalescencji, a cały zabieg jest bezbolesny. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym, co daje nam większy komfort i bezpieczeństwo. Wraz z terapią z psychologiem oraz terapią grupową Esperal daje bardzo dobre efekty. Esperal uwalniany jest tylko w momencie, kiedy osoba uzależniona wypije alkohol bądź weźmie lek zawierający alkohol w składzie. Od lekarza otrzymujemy wykaz leków, których po zaszyciu alkoholowym nie wolno nam przyjmować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *