Farba eko-Lowicyn – jak ją stosować?

Eko-Lowicyn to wodorozcieńczalna farba umożliwiająca malowanie powierzchni ocynkowanych eksponowanych na zewnątrz, a więc przede wszystkim dachów, rynien, parapetów czy ogrodzeń. Sprawdza się również w zastosowaniach przemysłowych, ponieważ jest wyjątkowo odporna na czynniki atmosferyczne i bardzo trwała. Sprawdź, jak jej używać, by móc w pełni cieszyć się jej doskonałymi właściwościami.

Eko-Lowicyn na ocynk – doskonała farba do dachów

Eko-Lowicyn to popularna farba od polskiego producenta – firmy POLIFARB-Łódź. To produkt stworzony z myślą o użytkowaniu w trudnych warunkach ekspozycji zewnętrznej. Dzięki jego właściwościom możliwa jest poprawa wyglądu każdej powierzchni ocynkowanej wystawionej na działanie zmiennych temperatur, promieniowania słonecznego czy opadów. Eko-Lowicyn znana jest jako emalia na dach, ale również rynny czy ogrodzenia. Świetnie nadaje się jednak też do pokrywania innych powierzchni po uprzednim użyciu odpowiedniego gruntu. Może być stosowana do ścian i podmurówek, płyt PCW, betonu, stali i aluminium. Jest wykorzystywana w budownictwie, w przemyśle do malowania konstrukcji i elementów maszyn czy urządzeń, a także przy renowacjach zabytków. Opinie użytkowników potwierdzają, że eko-Lowicyn to doskonały wybór do tych zastosowań.

Eko-Lowicyn na dach i nie tylko – właściwości i kolory

Stworzono ją na bazie popularnego produktu marki POLIFARB-Łódź, jakim jest farba Lowicyn o równie szerokim zastosowaniu i doskonałych właściwościach. Eko-Lowicyn ma jednak tę przewagę, że jest wodorozcieńczalna, a zatem bardziej przyjazna dla środowiska i łatwiejsza w użytkowaniu. Szybko schnie i tworzy bardzo ładną, półmatową powłokę. Na uwagę zasługuje także wyjątkowa paleta kolorów farby eko-Lowicyn łącząca barwy tradycyjne i metaliczne. Dzięki temu możesz wybrać zarówno tradycyjny czekoladowy brąz do rynien, jak i eleganckie, połyskliwe złoto, aluminium czy miedź idealną np. do ogrodzeń. Bardzo popularna jest też czerwona farba eko-Lowicyn na dach. Łącznie w palecie znajduje się ponad 20 kolorów.

Jak malować farbą eko-Lowicyn?

Farba jest wszechstronna nie tylko, jeśli chodzi o zastosowanie, ale również w zakresie sposobów aplikacji. Można ją nanosić:

  • pędzlem,
  • wałkiem,
  • natryskiem powietrznym,
  • natryskiem bezpowietrznym.

W przypadku dwóch pierwszych metod może być  stosowana bez rozcieńczenia. Do natryskiwania można ją rozcieńczyć maksymalnie w 5 procentach – wystarczy użyć do tego zwykłej wody. Warto również wiedzieć, że poszczególne kolory eko-Lowicyn można ze sobą mieszać dla uzyskania pożądanego efektu. Należy nakładać 2 lub 3 warstwy, odczekując przynajmniej 12 godzin przed położeniem następnej. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej producenta – firmy POLIFARB-Łódź.

Farbę eko-LOWICYN można nanosić różnymi metodami. Wiele osób wybiera natrysk, który pozwala na efektywną pracę. Sprawdź wszystkie zalety tej farby na https://polifarb.lodz.pl/.

Malowanie farbą eko-Lowicyn – nie zapomnij o odpowiednich warunkach!

Tak jak w przypadku większości farb, również eko-Lowicyn wymaga odpowiednich warunków podczas nanoszenia powłok. Warto na nie zwrócić uwagę szczególnie podczas pracy na zewnątrz. Temperatura powietrza powinna wynosić nie mniej niż 10 i nie więcej niż 30 stopni Celsjusza, a temperatura podłoża pomiędzy 8 a 40 stopni Celsjusza. Ważne również, by wilgotność względna powietrza nie przekraczała 80 procent. Malowanie powinno się przeprowadzać tylko wtedy, gdy prognoza pogody nie przewiduje opadów. Powłoka uzyskuje odporność na zmywanie dopiero po ok. 2,5 godziny od jej naniesienia na powierzchnię.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *