Podłączenie indukcji 400 V – czy trzeba mieć uprawnienia ?

Podobno w życiu każdego mężczyzny przychodzi taki dzień, że musi zacząć remont w domu. Przy malowaniu nie ma wielu komplikacji, ale instalacja elektryczna to zupełnie inna sprawa. Gdy chodzi o podłączenie płyty indukcyjnej, dużo osób zaczyna gorączkowo szukać informacji w internecie, sądząc, że spokojnie sobie poradzą. Czy rzeczywiście samodzielnie można zrobić prawidłowe podłączenie indukcji? Przedstawiamy wady i zalety samodzielnego montażu płyty indukcyjnej 400V.

Podłączenie płyty indukcyjnej – jak zrobić pierwszy krok?

Podłączenie indukcji 400V do instalacji domowych wbrew pozorom nie jest tak oczywiste, jak niektórym ludziom mogłoby się wydawać. Choć każde urządzenie jest szczegółowo opisane przez producenta, często domorośli elektrycy nie zdają sobie nawet sprawy, że wybrali urządzenie, które potrzebuje mocniejszego źródła zasilania do prawidłowej pracy. W chwili obecnej wielu producentów oferuje w modelach 400V podłączenie płyty indukcyjnej do zasilania o mocy 230V, ale warto pamiętać o tym, że zazwyczaj to rozwiązanie wpływa na znaczące zmniejszenie wydajności pracy. Innymi słowy – przyrządzenie potraw może zająć znacznie więcej czasu.

Instalacja indukcji 400V bez uprawnień

Najprościej zauważyć różnicę pomiędzy modelami sprawdzając ilość kabli elektrycznych w płycie. Jeśli jest ich zaledwie trzy, wówczas możemy postąpić podobnie jak z gniazdkiem lub kontaktem. Jeśli jednak jest ich pięć, to nasz model jest zasilany siłą. Jeśli w tym momencie nie wiadomo do końca jak postępować, najlepszym rozwiązaniem jest wezwanie elektryka z Wrocławia. W ten prosty sposób można zaoszczędzić sobie czasu, pracy, a także innego rodzaju niebezpieczeństw, z groźnym porażeniem prądem włącznie.

Podłączenie indukcji samemu – czy warto?

Czy zatem można samodzielnie wykonać Podłączenie Płyty Indukcyjnej Wrocław do instalacji elektrycznej w domu? Oczywiście tak, jeżeli tylko mamy świadomość wynikających z takiego wyboru zagrożeń. Przede wszystkim trzeba pamiętać o utracie gwarancji producenta na zakupioną płytę indukcyjną. Warto wiedzieć, że nie decydując się na usługę, jaką oferuje Elektryk Wrocław, traci się gwarancję na płytę indukcyjną, bo producenci wymagają określonych dokumentów. Właściwie każdy producent takiego sprzętu wymaga, aby w razie awarii dostarczono również oficjalny protokół podłączenia płyty indukcyjnej. Tego rodzaju dokument może zaś wystawić doświadczony i posiadający odpowiednie uprawnienia elektryk z Wrocławia. Co więcej, w przypadku złego podłączenia indukcji narażamy się na znacznie większe ryzyko i koszty finansowe. Ponadto samo spalenie nowej płyty indukcyjnej to nie jedyne zagrożenie, jakie może wynikać z tego, iż montaż płyty indukcyjnej wykonała osoba niebędąca specjalistą w tej dziedzinie.

Instalacja indukcji

Jak najłatwiej przekonać się o tym, czy jest się w stanie samodzielnie wykonać wszystkie prace, jakie obejmuje instalacja płyty indukcyjnej w mieszkaniu? Wystarczy sobie samodzielnie i uczciwie, bez korzystania ze źródeł wiedzy, odpowiedzieć na pytanie o to, jaki bezpiecznik do płyty indukcyjnej 400V należy użyć. Znajomość poprawnej odpowiedzi pozwala przypuszczać, że własnoręczna instalacja indukcji może zakończyć się powodzeniem. Dobrze jest również upewnić się, że znamy odpowiedź na pytanie o różnicę pomiędzy średnicą kabli i znamy schemat instalacji elektrycznej w mieszkaniu. Nieznajomość tego rodzaju kwestii może okazać się bardzo kosztowna.

Poznaj – Elektryk – jak znaleźć dobrego fachowca?

Profesjonalny montaż indukcji się opłaca

Można uniknąć wspomnianych wyżej awarii, jak również uchronić się przed porażeniem prądem, w bardzo prosty sposób — korzystając z usług elektryka z Wrocławia. Osoba z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem w montażu i naprawie elektryki w domu jest gwarancją szybkiej usługi dobrej jakości. Za niewygórowaną cenę można cieszyć się pełną mocą posiadanego sprzętu, poprawne podłączenie indukcji pozwoli również na bezpieczeństwo wszystkich domowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *