Esperal Wrocław – czym jest i czemu warto go zastosować?

Esperal jest bardzo często stosowanym lekiem u osób, które leczą się z powodu alkoholizmu. Niestety dla alkoholików często jest to jedyna opcja skutecznego wyleczenia się z tego bardzo negatywnie wpływającego na zdrowie nałogu.

Czym jest Esperal?

Esperal Wrocław jest lekiem, który bardzo skutecznie blokuje metabolizm alkoholu w naszym organizmie. Za metabolizowanie alkoholu w naszym organizmie odpowiada wątroba. Dzięki niej alkohol zamienia się w niegroźny dla nas kwas, który jest wydalany z organizmu wraz z moczem. Esperal sprawia, że alkohol pozostaje w organizmie, przez co można odczuć bardzo nieprzyjemne objawy zatrucia alkoholowego już po około 10 minutach od jego spożycia. Esperal również zwiększa odczucia związane z wypiciem napoju wyskokowego.

Pojawiają się takie objawy zatrucia alkoholowego, jak:

-ból głowy oraz mięśni

-problemy z mówieniem

-problemy z koncentracją

-omamy wzrokowe

-niepokój i kołatanie serca

Wszystkie te objawy bardzo szybko pojawiają się już przy niewielkiej ilości spożywanego alkoholu. Esperal nie działa w organizmie, jeśli wstrzymujemy się od picia alkoholu. Abstynenci posiadający wszywkę alkoholową nie odczuwają objawów zatrucia alkoholowego.

Jak wygląda zabieg wszywki alkoholowej?

Esperal jest lekiem wszywanym pod skórę, w niewidocznym miejscu. Najczęściej jest to pośladek bądź łopatka. Rana po zabiegu jest bardzo niewielka, a do jej zaszycia używane są szwy rozpuszczalne. Przed zabiegiem lekarz przeprowadza wywiad, z którego może wywnioskować, czy dany pacjent może być poddany zaszyciu alkoholowemu, czy też nie.

Przeciwwskazaniami są:

  • stan upicia alkoholowego
  • cukrzyca
  • schizofrenia oraz depresja
  • problemy z ciśnieniem krwi
  • stan po zawale serca

Esperal jest w formie niewielkiej kapsułki umieszczanej pod skórą. Nie przeszkadza on w codziennym funkcjonowaniu. Można go również łatwo usunąć za pomocą jednego zabiegu chirurgicznego. Zanim się tego podejmiemy, wcześniej jesteśmy kierowani do poradni psychologicznej, w której zaczynamy terapię odwykową.

Esperal uwalnia się przez okres 6 do 12 miesięcy. Po tym czasie Esperal przestaje działać.

By nie wrócić do dawnych nawyków i nie wpaść w cug alkoholowy, należy cały czas kontynuować spotkania z psychologiem. Dzięki nim na pewno będzie nam znacznie łatwiej zwalczyć chorobę alkoholową. Pacjenci z wszywką alkoholową niestety czekają jedynie co czasu, kiedy znów będą mogli pić alkohol. W efekcie niestety terapia nie przynosi skutku, a po upływie działania leku alkoholik powraca do swoich nawyków.

Terapia pozwala na znalezienie przyczyny powstania nałogu. Również dzięki niej mamy wrażenie, że alkohol nie jest najważniejszą rzeczą w życiu i możemy bez niego żyć.

Esperal jest częścią terapii awersyjnej co oznacza, że dzięki niemu znacznie łatwiej jest zaprzestać picia alkoholu. Alkohol po takiej terapii jest synonimem toksycznej substancji i przestaje być „lekiem” na nasze problemy. Terapeuta stara się również pokazać alkoholikowi, że może on znaleźć inne sposoby radzenia sobie z emocjami oraz otwiera na rozmowę i mówienie o swoich potrzebach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *