8 rzeczy, które możesz zrobić każdego dnia, aby stać się najlepszą wersją siebie!

Co to jest, że ty chcesz? W gruncie rzeczy uważam, że każdy z nas chce wieść życie pełne sensu i szczęścia. Są szanse, że jeśli trafiłeś na tę stronę, wiesz, że tworzenie takiego życia musi zacząć się od Ciebie.

Ponieważ co tydzień publikowane są setki nowych książek do samodoskonalenia, łatwo jest zostać przytłoczonym ogromną, stale rozwijającą się areną nauczycieli samopomocy, metod, poradników i technik, z których każda obiecuje być „ najlepsza ” i najkrótsza droga do osobistego rozwoju i spełnienia.

Wspólnym wątkiem w całym tym poszukiwaniu szczęścia jest głębokie uświadomienie sobie, że szczęście w rzeczywistości jest pracą wewnętrzną. Taka jest nasza prawdziwa natura. Radość i zadowolenie czekały cierpliwie w każdym z nas, pogrzebane pod warstwami osądów, błędnych przekonań, dawnych zranień i niespełnionych potrzeb. Nie musimy tego szukać, ale raczej ujawniać , znosząc bariery jeden po drugim przed tym, kim i czym naprawdę jesteśmy.

Oto 8 prostych rzeczy, które możesz zrobić każdego dnia, aby odkryć i stać się najlepszym i najbardziej autentycznym sobą, a przy okazji odkryć trochę szczęścia.


1. Gdzie jesteś? Kontrola obecności

Zwróć uwagę na swoją uwagę. Gdzie to jest? Zdecydowana większość z nas spędza czas zagubiony w bolesnych wspomnieniach i żalach z przeszłości, których nie możemy zmienić, lub w zmartwieniach i stresie o nieznanej przyszłości, nad którą nie możemy zapanować. To „przebywanie w czasie” wywołuje wiele niepokoju, beznadziejności, poczucia winy i cierpienia oraz wyczerpuje naszą zdolność do cieszenia się chwilą obecną.

Bycie w teraźniejszości, bycie obecnym w życiu to umiejętność jak każda inna i jako taka może być praktykowana i nauczana. Praktyki medytacyjne mogą być niezwykle cenne w tym względzie, ale wymagają trochę czasu i poświęcenia oraz łatwo je odpuścić w napiętym harmonogramie.

Po prostu zauważając, gdzie twój umysł jest w różnych momentach w ciągu dnia, będziesz ćwiczyć się częściej, aby być w tej chwili. Ustaw wyzwalacze dla siebie – na przykład wstawanie od biurka, mycie rąk lub otwieranie drzwi. Po prostu zauważ i uświadom sobie, jak często twoja uwaga jest zanurzona w przeszłości i przyszłości. Na początku możesz być zszokowany, gdy odkryjesz, że spędzasz tam prawie cały swój czas.

Nie gromadź się za swoją nieobecność. Po prostu zauważ, stań się świadomy i idź dalej. Stopniowo przekonasz się, że poświęcasz mniej energii psychicznej na przeszłość i przyszłość oraz coraz częściej przebywasz w teraźniejszości.

2. Ucisz wewnętrznego krytyka

Korzystając z powyższych wyzwalaczy lub wybierając inne, zacznij zauważać jakość swoich myśli w dowolnym momencie. Większość z nas ma bardzo surowego wewnętrznego krytyka, stały, kłótliwy głos w naszych umysłach, który porównuje nas do innych i stwierdza, że ​​brakuje nam, rozróżnia nasz wygląd, krytykuje nas za nasze błędy i przypomina nam w kółko, że jesteśmy po prostu niewystarczająco dobre.

Ale nawet jeśli narrator w środku mówi miłe rzeczy, to wciąż jest to tylko pętla dźwiękowa słów. Może nawet powiedzieć ci, że jesteś lepszy od innych lub sprawić, że poczujesz się usprawiedliwiony z powodu działań, o których wiesz, że nie są dla ciebie odpowiednie.

Kluczem do sukcesu jest po prostu uprzedzenia, uświadomić sobie, a potem przypomnieć sobie, że ty jesteś słuchaczem , a nie głos. W ten sposób stopniowo uwalniasz się od tyranii umysłu. Możesz nawet cieszyć się tam ciszą i spokojem dla odmiany.

3. Nawiązywanie przyjaźni ze strachem

Strach zyskał złą reputację. Obwiniamy strach za wszystkie rzeczy, które uniemożliwia nam robienie w naszym życiu, i na próżno staramy się go uniknąć lub sprawić, by zniknął. Ale strach jest naturalną odpowiedzią na nieznane, niepewność, która sprawia, że ​​życie jest ekscytującą przygodą, którą jest. W dużej mierze strach chroni nas przed popełnieniem lekkomyślnych błędów i ostrzega, abyśmy pomyśleli, zanim skoczymy.

Spójrz wstecz na czasy, kiedy stawiłeś czoła swoim lękom i mimo wszystko to zrobiłeś. Bez względu na wynik fizyczny zawsze istnieje źródło osobistego rozwoju, siły i mocy, które są nam dostępne, gdy stawiamy czoła naszym lękom. A kiedy już się uporamy, strach, który kiedyś odczuwaliśmy, wydaje się mały, a nawet głupi. Kiedy zdajemy sobie sprawę, jaki dar daje nam zmierzenie się z naszymi lękami, zaczynamy patrzeć na strach z nowym szacunkiem.

Bądź ciekawy swoich lęków i każdego dnia rób jedną rzecz, która cię przeraża.

4. Zatrzymaj się i wypij kawę

Być może spodziewałeś się róż. Ale czy potrafisz docenić kawę na jej miejscu?

Wdzięczność . Znajdowanie radości w małych rzeczach. Dostrzeganie i docenianie dobra w swoim życiu już teraz . Rada może wydawać się banalna i trochę „new age”, ale jest to jeden z najpotężniejszych sposobów, aby zmienić siebie i swoje życie.

Poświęcając każdego dnia czas na odczuwanie wdzięczności i radości z wszystkiego, co masz w życiu, nawet jeśli jest to tak małe i proste jak idealna filiżanka kawy, wszechświat wzmacnia te uczucia i wysyła ci coraz więcej powodów, by doświadczyć swojego życia. w ten sposób.

5. Bądź milszy

Współczucie jest najwyższą formą miłości i jest dostępne dla każdego. Nie musisz kochać wszystkich, z którymi się kontaktujesz – nie musisz ich nawet lubić – ale pozostawienie odrobiny przestrzeni w swoim sercu na współczucie i empatię nawet dla najniższych z niskich ma moc radykalnej zmiany świat na lepsze.

Generowanie współczucia i empatii jest proste, ale nie zawsze jest łatwe. Wyłączenie instynktu osądzania, krytykowania i potępiania innych oraz zastąpienie go przebaczeniem i akceptacją wymaga pilności i pokory. Nie oznacza to, że akceptujesz to, co robią inni, lub pozwalasz im chodzić po tobie, to tylko wewnętrzna korekta w twoich myślach i nastawieniu do innych.

Zacznij od czegoś małego. Zamiast rzucać im ptakiem, spróbuj wysłać ciche słowo bezpieczeństwa do osoby, która odcina cię od ruchu. Kobieta, która niegrzecznie przepycha się w kolejce w kawiarni, może mieć naprawdę zły dzień – poświęć jej szczery uśmiech i zobacz, co się stanie. Praktykuj niewielkie wysiłki w tworzeniu autentycznej więzi z innymi. Pozwól swojemu sercu na odrobinę zrozumienia dla wszystkich żywych istot, nawet tych, które społeczeństwo uważa za niepożądane lub niewybaczalne. Zdziwisz się, jakie to wspaniałe uczucie.

6. Wypełnij lukę integralności

Większość z nas nosi maski społeczne, aby ukryć swoje prawdziwe ja przed innymi, często nawet nie zdając sobie sprawy z tego, że to robimy. Wielu z nas od najmłodszych lat nauczyło się, że bycie sobą oznacza możliwe wyśmiewanie, odrzucenie lub osądzanie, dlatego zaczęliśmy zmieniać nasze słowa i zachowania, aby zadowolić innych. Utrzymujemy te maski społeczne i przyjmujemy nowe, gdy się starzejemy, aby chronić iluzje, które stworzyliśmy, i utrzymać status quo.

Dla niektórych przepaść między tym, kim naprawdę są, a tym, za kogo się prezentują, jest tak wielka, że ​​zapomnieli, jakie są ich prawdziwe marzenia, pragnienia i skłonności. Ta luka w integralności generuje niepokój, cierpienie i niezadowolenie w stopniu odpowiadającym poziomowi oddzielenia, jakiego doświadczają od siebie.

Kiedy zdasz sobie sprawę z tej luki, możesz zacząć podejmować małe kroki w celu jej wypełnienia. Samo zauważenie sposobów, w jakie udajesz, że jesteś inny niż to, kim jesteś, zbliża się do autentyczności.

Ujawnienie swojego autentycznego siebie może stworzyć poczucie bezbronności, więc zacznij od czegoś małego i stamtąd buduj. Możesz spróbować wyrazić swoje poglądy w rozmowie z innymi lub podzielić się drobnymi faktami na swój temat ze współpracownikami. Może to być zapisanie się na zajęcia z czegoś, co naprawdę Cię interesuje, lub noszenie ubrania, które Twoim zdaniem wyraża prawdziwego Ciebie.

7. Postępuj zgodnie

W kręgach samopomocy w dzisiejszych czasach dużo się mówi o znajdowaniu swojego prawdziwego powołania, odkrywaniu celu życiowego i podążaniu za swoimi pasjami. Ale presja, by znaleźć jedną rzecz, aby zdefiniować siebie i nadać sens całemu życiu, jest ogromna i wielu czuje się przytłoczonych i nieodpowiednich w obliczu takiego zadania.

Oto szok dla ciebie: twój cel jest już osiągnięty. Jesteś tutaj, doświadczając życia z Twojej wyjątkowej perspektywy. Czek.

A co z tą całą pasją i prawdziwym powołaniem? Po pierwsze, nie każdy ma tylko jeden. W rzeczywistości większość z nas będzie miała wiele pasji i zainteresowań, będzie słuchać wielu powołań i podążać za kilkoma karierami w ciągu swojego życia. Ważne jest, aby być autentycznym i podążać w kierunku, w którym czuje się najbardziej „jak ty”, który jest najbardziej satysfakcjonujący i satysfakcjonujący, i który wywołuje największą radość.

Jeśli, jak wielu ludzi, nawet nie wiesz, co Cię ekscytuje lub rozpala Twoje pasje, zacznij od śledzenia okruchów rzeczy, które Cię interesują. Weź udział w zajęciach, które do Ciebie przemawiają; czytaj książki, które przykuwają Twoją uwagę; chodzić w miejsca, które Cię intrygują. Bądźcie ciekawi, uważajcie na uczucia zachwytu, entuzjazmu i satysfakcji i zobaczcie, dokąd was prowadzą.

8. Marzenia

Jesteśmy istotami twórczymi i jako tacy jesteśmy odpowiedzialni za to, co pojawia się na płótnie naszego życia. Prawdopodobnie słyszałeś terminy „myśli stają się rzeczami” i „manifestowanie własnej rzeczywistości” używane do opisania tej koncepcji. Nie każdy przyjmuje te wiadomości z łatwością, ponieważ wymaga to pewnej odpowiedzialności za to, czego doświadczyliśmy i czego obecnie doświadczamy w naszym życiu.

Ale jest też niewyobrażalna wolność i osobista moc bycia współtwórcą swojej przygody. A kiedy już zdobędziesz samoświadomość i skupienie wymagane przez kroki opisane powyżej, możesz zacząć świadomie i celowo projektować taki typ życia, jaki chciałbyś prowadzić.

Poświęć trochę czasu każdego dnia – wystarczy 5 do 10 minut – na wyobrażenie sobie celów, marzeń i wyników, których najbardziej pragniesz doświadczyć. Wyjaśnij wynik końcowy i poczuj, że już się pojawił. Następnie codziennie podejmuj działania w kierunku tych celów i marzeń. Działania nie muszą być duże, nie muszą być doskonałe – nie muszą nawet być „właściwe” – ale po prostu idź naprzód z zamiarem.


Oświecenie, szczęście i radość to twoje prawo z urodzenia, i nie są one tak abstrakcyjne ani nieosiągalne, jak mogłoby się wydawać. Bądź obecny, uważaj i bądź ciekawy siebie. Stwórz nowy związek ze swoimi lękami i miej współczucie w sercu. Staraj się być sobą w każdej chwili i na wszystkie sposoby. Odkryj swoje marzenia i podejmij działania w kierunku życia, którego pragniesz, ale zawsze pamiętaj, aby znaleźć przyjemność i radość w swoim życiu, takim, jakim jest teraz.

Uczyń podróż, proces i przygodę ważniejszymi niż cel, a odkryjesz, że szczęście i spełnienie, którego szukałeś, były tam przez cały czas, cierpliwie czekając, aż je zauważysz.

Więcej dowiesz się na szkoleniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *