Jak przyspieszyć prace magazynowe? Sprawdzone sposoby!

Prace magazynowe można przyspieszyć. Jak to zrobić? Oto 3 sprawdzone metody, które pozwalają na usprawnienie procesów zachodzących w magazynie i uzyskanie dodatkowych oszczędności!

Optymalne rozplanowanie magazynu Niewłaściwie rozplanowany magazyn może znacznie utrudniać prace magazynowe, dlatego jego właściwe zaprojektowanie jest w stanie poprawić efektywność jego działania. Przemyślane wyznaczenie miejsc przeznaczonych do przyjmowania towarów i wydawania ich z magazynu, lepsze rozstawienie regałów magazynowych, zapewnienie odpowiedniej ilości miejsca dla sprzętów jak wózki widłowe i ręczne pozwoli na przyspieszenie procesów magazynowych.

Wdrożenie systemu WMSChcesz dowiedzieć się, jak zaksięgować wydanie materiałów z magazynu jeszcze łatwiej? Zależy Ci na prostszym przygotowywaniu dokumentów magazynowych? Pomyśl o wdrożeniu systemu magazynowego WMS. Za pomocą systemów WMS można przygotować bazę towarów, usprawnić procesy ich przyjmowania i wydawania, planować gospodarkę magazynową, kontrolować stany zapasów i prowadzić szereg innych czynności. WMS automatyzuje także tworzenie dokumentacji. Jakie są dokumenty magazynowe, które można przygotować z oprogramowaniem tego typu? Są to między innymi dokumenty PZ, WZ, RW, PW, korekta, zwrot do nadawcy (korekta PZ), zwrot do odbiorcy (korekta WZ), przesunięcie wewnątrzmagazynowe.

Korzystanie z kolektorów danychPrzyspieszenie procesów magazynowych możliwe jest również za pomocą kolektorów danych. Dzięki nim można łatwo sczytywać kody 1D i 2D z towarów i ułatwić wprowadzanie ich do bazy danych, a także prościej kompletować i wydawać towary we współpracy z systemem WMS. Sprzęt jak kolektor danych LECOM S70 jest w stanie znacznie przyspieszyć prace magazynowe, ponieważ jest on wyposażony w pistoletowy uchwyt oraz w nowoczesny skaner Honeywell N6603, który umożliwia błyskawiczne skanowanie kodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *