Moda na rowery

Polska staje się potęgą rowerową, produkując ponad milion jednośladów rocznie. Z pewnością przyczyniła się do tego pandemia, które nakręciła rowerowy biznes. W najgorętszym czasie magazyny świeciły pustkami, a na nowy rower były zapisy. Czas oczekiwania na wymarzony jednoślad wynosił ponad miesiąc. Polacy, też coraz chętniej na rowery wydają większą gotówkę. Przykładają uwagę do jakości osprzętu, wagi oraz designu. Popularnością cieszą się stylowe rowery miejskie, jak i rowery wyczynowe.

Rower, jedna z lepszych form aktywności fizycznej

Polacy na przestrzeni lat zmienili też swój stosunek do rowerów. Wcześniej rower kojarzył się z niskim statusem społecznym. Był niejako przypisany osobom niezamożnym, których nie było stać na jazdę samochodem. Doskonale sprawdzał się na wsi, gdzie jeździło się nim do sklepu lub w pole. Teraz jest widziany jako jedna z lepszych form aktywności fizycznej, ale także jako szansa na oszczędność czasu i pieniędzy oraz dbanie o planetę. Jakkolwiek zastanawiać się nad korzyściami z jazdy na rowerze, to plusów jest zawsze więcej. Rower w stłoczonym mieście daje poczucie wolności, z jego pomocą można szybko dotrzeć do pracy, ale jest też także świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Dodatkowo poprawia kondycję i wydolność całego ciała oraz dotlenia organizm. Sprawi, że ciało jest smukłe i zdrowe.

Rozbudowywanie infrastruktury rowerowej

Jazda na rowerze coraz większej grupy społeczeństwa sprawia, że nie można przejść obok tego tematu obojętnie. Dlatego władze miast z coraz większą dbałością podchodzą do rozbudowywania rowerowej infrastruktury. W ramach nowych inwestycji oraz inicjatyw obywatelskich w obrębie miast powstają atrakcyjne ścieżki rowerowe, które przyciągają zarówno amatorów jazdy rekreacyjnej, jak i wyczynowej. Wraz ze ścieżkami powstają też nowe strefy do wypoczynku oraz miejsca do bezpiecznego przechowywania często bardzo drogich rowerów. Bo tutaj warto zaznaczyć, że wraz ze wzrostem ilości rowerów na rynku rośnie także zjawisko ich kradzieży. Jak się okazuje kradzież roweru, który nie jest odpowiednio zabezpieczony to łatwy i szybki sposób na zarobienie łatwych pieniędzy.

Parkingi rowerowe zbudowane ze stojaków typu U

Dlatego tak istotnym elementem przy tworzeniu infrastruktury rowerowej sprzyjającej przyjemnej i bezpiecznej jazdy są specjalne parkingi, w których można zapiąć rower. Najbardziej popularnymi i najchętniej wykorzystywanymi do budowy parkingów rowerowych są stojaki typu U. Renomowanym i sprawdzonym dostawcą tego typu stojaków jest firma Mega Andrea. Stojaki typu U dostępne w sklepie internetowym charakteryzują się wysoką jakością wykonania, z najlepszych materiałów, co daje gwarancję użytkowania na długie lata. Stojaki przygotowane są tak, by były odporne na trudne warunki pogodowe. Dzięki ocynkowaniu ogniowemu nie podlegają procesom korozji. Ich niebywałą zaletą jest też atrakcyjna cena! Dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych oraz w różnych rozmiarach. Stojaki typu U świetnie wyglądają w przestrzeni miejskiej, jak i w towarzystwie małej architektury w parku. Rowery przypięte odpowiednimi linkami do stojaków skutecznie odstraszają potencjalnych złodziei. Ich stosunkowo łatwy montaż do podłoża pozwala na szybkie zbudowanie wygodnego parkingu rowerowego, wszędzie tam, gdzie jest to konieczne.

Poznaj – Jak wymienić łożysko w kole samochodu?


Teraz nie pozostaje już nic jak tylko wybrać się na wycieczkę rowerową z dobrze zaopatrzonym plecakiem, w którym powinna się znaleźć linka do zapięcia roweru do stojaka typu U, latarka, pompka rowerowa i drobne przekąski, by mieć siłę wrócić do domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *