Jak skutecznie uzdatniać wodę pitną?

Zanieczyszczona woda jest niebezpieczna dla zdrowia ludzi i zwierząt. Niemożliwe jest jej picie, wykorzystywanie do prania, mycia, gotowania i podlewania roślin. Bakterie i szkodliwe związki w wodzie sprawiają również, że zabronione jest podawanie cieczy zwierzętom. Woda może być jednak szybko i skutecznie oczyszczana.Wystarczy, że nabędziesz lampy UV lub zdecydujesz się na ozonowanie.

Lampy UV do wody – jak działają?

Lampy uv do wody są urządzeniami o prostej zasadzie działania. Sprzęt wytwarza promieniowanie ultrafioletowe, które zabija wszystkie wirusy, bakterie i grzyby, które znajdują się w wodzie. Lampy UV do dezynfekcji wody mogą być stosowane w przypadku ujęć wody wodociągowej, w studniach oraz podczas uzdatniania cieczy pozyskiwanej ze źródełka w górach, lesie itp. Urządzenie ma dzięki temu uniwersalne zastosowanie.

Promieniowanie lampy uv do wody sprawia, że są z niej usuwane wyłącznie niebezpieczne drobnoustroje. Smak i zapach wody oraz jej skład chemiczny pozostają bez zmian. Dzięki temu w cieczy zachowuje się ważne mikroelementy, jak wapń i magnez. Dodatkowo smak wody pozostaje neutralny, dlatego przyrządzone na jej bazie napoje i potrawy są wyśmienite. Woda jest również przystosowana do użycia w przedsiębiorstwach z branży spożywczej i farmaceutycznej.

Promieniowanie UV a ozonowanie

Promieniowanie UV jest przydatne w uzdatnianiu wody, jednak powinno się dodatkowo zadbać o usunięcie z wody zbędnych związków chemicznych. Jest to możliwe dzięki ozonowi. Ozonowanie wody umożliwia uzyskanie określonych właściwości fizycznych i chemicznych. Dzięki temu ciecz może być wykorzystywana nie tylko do picia, ale i w wymagających gałęziach przemysłu.

Ozonowanie ścieków jest skutecznym sposobem usuwania zanieczyszczeń z wody, którą chce się przywrócić do obiegu. Oczyszczona za pomocą ozonu woda może być następnie poddana dezynfekcji za pomocą lamp UV. W ten sposób lampy bakteriobójcze i ozon służą do efektywnej dezynfekcji wody pitnej bez zmieniania smaku i zapachu wody. Ciecz jest idealnie czysta i w pełni bezpieczna dla zdrowia użytkowników, zwłaszcza że sterylizator UV nie wykorzystuje żadnych substancji chemicznych.

Lampy i inne urządzenia do dezynfekcji wody pitnej mogą być montowane w oczyszczalniach ścieków, wodociągach, basenach i w prywatnych instalacjach. Można zakładać je również w przedsiębiorstwach z branży spożywczej, kosmetycznej i farmaceutycznej. Lampa bakteriobójcza jest przydatna także w szpitalach i przychodniach, gdzie chroni przed groźnymi zakażeniami szpitalnymi. Ponadto lampa UV skraca przepływ wody w oczyszczalni, gdyż skutecznie i szybko usuwa bakterie, wirusy i grzyby.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *