Jak wybrać lokalizacje na skuteczny billboard reklamowy?

Billboard reklamowy to jedna z najprostszych, a zarazem najskuteczniejszych form reklamy. O jego skuteczności decyduje jednak kilka kwestii, wśród których zdecydowanie najważniejsza jest odpowiednia lokalizacja. Jak zatem wybrać lokalizacje na skuteczny billboard reklamowy?

Jak wybrać lokalizacje na skuteczny billboard reklamowy?

Chcąc reklamować się na billboardach należy zadbać przede wszystkim o ich odpowiednią widoczność. Należy je umieszczać w miejscach, w których skupiają się potencjalni klienci oraz zadbać o odpowiednią widoczność. Warto również odpowiednio sprofilować reklamę. Jak to rozumieć? Przykładowo prowadząc sklep z zabawkami, czy ubraniami dla dzieci warto zainwestować w billboard, który umieszczony zostanie w pobliżu przedszkola, czy dużego placu zabaw. Gdzie jeszcze można zlokalizować skuteczny billboard reklamowy? Przede wszystkim:

– w okolicach blokowisk, osiedli domów jednorodzinnych, czy w pobliżu uczęszczanych skwerów;

– przy głównych drogach, rondach, skrzyżowaniach i wszędzie tam, gdzie przemieszcza się duża liczba pojazdów i pieszych;

– przy budynkach, gdzie znajdują się liczne skupiska różnych grup społecznych: galerie handlowe, supermarkety, stacje benzynowe.

O czym pamiętać reklamując się na billboardach?

Chcąc reklamować się na billboardach należy pamiętać, że wymagana jest zgoda właściciela posesji, na której taka reklama zostanie umieszczona. Z reguły wymaga to uiszczenia stosownej opłaty, jednak skuteczna reklama zwróci te koszty z nawiązką. Co wpływa na skuteczność billboardów? Przede wszystkim ich profesjonalne wykonanie, które można zlecić firmie Fabryka Reklamy, której oferta znajduje się na stronie https://frwarszawa.pl/. Specjaliści zadbają o to by billboard był czytelny i zawierał wszystkie niezbędne informacje służące pozyskaniu nowych klientów. Warto również pamiętać, że najlepsze efekty dają billboardy, które są widoczne przez 24 godziny na dobę, w związku z czym należy wybierać lokalizacje zapewniające oświetlenie. W przypadku firm prowadzących działalność na uboczu dobrą praktyką jest stosowanie szyldów informujących o ich istnieniu z odległością, którą trzeba przebyć, aby dostać się na miejsce np. wulkanizacja – 1000 metrów.

Podsumowując należy stwierdzić, że decydując się na reklamę na billboardach warto zadbać przede wszystkim o ich odpowiednią widoczność. Lokalizacja reklamy we właściwym miejscu to klucz do jej skuteczności.

Szukasz specjalistów od montażu billboardów? Zgłoś się do nas: K2Team – montaż reklam Poznań

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *