Bezzębie – leczenie za pomocą implantów

Nowoczesne metody leczenia bezzębia, czyli braków w uzębienie, skupiają się przede wszystkim na implantach. Stomatolodzy i protetycy, właśnie dzięki implantom, są w stanie poprawić komfort i wygląd pacjenta i dopasować leczenie do jego potrzeb.

Świadomość na temat tego, jak ważne jest dbanie o uzębienie, z roku na rok jest coraz większa. Niestety, nawet stosowanie się do zaleceń dentysty oraz korzystanie z zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, nie są gwarancją tego, że do późnych lat będziemy mogli cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. W wyniku choroby, predyspozycji genetycznych czy nawet wypadku może dojść do konieczności wyrwania zęba lub jego wybicia czy nawet całkowitej utraty uzębienia. Najskuteczniejszym i najbardziej trwałą opcją leczenia w takich wypadkach jest zastosowanie implantu.

Gdy brakuje jednego zęba lub kilku zębów sąsiadujących.

Osoby, które utraciły nieznaczną ilość zębów, np. wskutek nieszczęśliwego wypadku lub niepowodzenia podczas leczenia kanałowego, mają stosunkowo mało opcji… bo rozwiązanie problemu jest stosunkowo proste! W ich wypadku należy bowiem wszczepić implant w kość żuchwy lub szczęki (w zależności od wskazań) oraz zamontować na nim koronę protetyczną. Korona nie różni się wizualnie od pozostałych zębów, dlatego jest doskonałym rozwiązaniem także w sytuacji, gdy utracono jeden z przednich zębów.

W sytuacji, gdy brakuje 3-4 zębów sąsiadujących ze sobą, można skorzystać z kilku różnych rozwiązań. Każdy ząb może zostać zastąpiony samodzielnym implantem i koroną, można zamontować mostek na kilku implantach czy skorzystać jeszcze z innych opcji.

Gdy brakuje wielu zębów lub nie ma ich wcale

Pacjenci, którzy utracili wiele zębów lub są całkowicie bezzębni, także mogą skorzystać z nowoczesnych rozwiązań z zakresu implantologii. Do ich dyspozycji są zarówno prace protetyczne, mocowane do dwóch implantów (dzięki czemu nie dochodzi do zaniku kości) jak i pełne systemy (np. takie jak te oferowane przez https://leczeniebezzebia.pl/).

Decyzje o tym, jaki sposób leczenia bezzębia będzie w przypadku danego pacjenta najskuteczniejszy, zawsze powinien podejmować specjalista. Mnogość rozwiązań opartych o implanty w Warszawie pozwalają jednak na to, by każda osoba znalazła rozwiązanie, które będzie najlepiej jej pasowało – zarówno pod kątem funkcjonalnym i estetycznym, jak i finansowym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *