Wpływ wypoczynku na zdrowie i masę ciała

Wszelkie spalacze tłuszczu, diety cud, detoksy żywieniowe są niczym jeśli permanentnie jesteśmy przemęczeni, a jeśli dodatkowo ograniczyliśmy niezbędne składniki żywieniowe takie jak cukry, sole mineralne, tłuszcze i witaminy – nie będziemy mieli siły ani na zadbanie o zdrowie psychiczne, ani o fizyczne.

Celowo wśród najważniejszych składników naszego pokarmu wymieniamy cukier, bo jest to składnik, który w ostatnich latach został odarty z jakichkolwiek właściwości i wartości niezbędnych organizmowi do życia, a przecież jest on bardzo ważny w naszym żywieniu. Całkowita eliminacja go z diety jest błędem.  Dlatego w wielkim skrócie przypominamy, ile cukru dziennie powinien spożyć mężczyzna, kobieta i dziecko.

Według zaleceń WHO maksymalna dzienna dawka cukrów w diecie 2000 kcal to:

36 g, czyli 9 łyżeczek w codziennej diecie mężczyzn

20 g, czyli 5 łyżeczek w diecie kobiet

12 g, czyli 3 łyżeczki w przypadku dzieci

To jest i dużo i jednocześnie mało biorąc pod uwagę, że już mały jogurt Jogobella Zott owocowy ma 15,3 g węglowodanów na 100 g produktu. A przecież cukier dodawany jest także do pieczywa, potraw obiadowych, a czasami i surówek oraz sałatek.

Inne cukry zawarte w owocach, pieczywie, mleku czyli fruktoza, laktoza, maltoza, skrobia zamieniane są także w glukozę, dlatego trzeba bardzo ostrożnie podchodzić do przygotowania odpowiedniej diety dla siebie, gdy chcemy schudnąć. Tu nie można pozwolić sobie na dowolność i przypadkowość wyboru diety z gazety czy internetu, tu konieczna jest wizyta u dietetyka i dobranie indywidualnej diety dla siebie. Dlaczego? Ponieważ z jednej strony glukoza jest nam niezbędna do życia, prawidłowej pracy mózgu, procesów energetycznych, pracy mięśni i organów wewnętrznych, a z drugiej strony – nadmiar glukozy we krwi działa szkodliwie, uszkadzając nerwy, narządy, układ krwionośny, powoduje otyłość. Bez cukru nasz mózg nie będzie działał dobrze ani w pracy, ani w czasie wolnym od pracy, dlatego koniecznie trzeba ustalić indywidualną dawkę optymalną i jej się trzymać. 

                                  

Wracając do tematu artykułu trzeba jasno powiedzieć, że stres powoduje wzrost cukru we krwi, dlatego, jeśli nie nauczymy się odpoczywać, relaksować na pewno nie schudniemy. Czy można nauczyć się odpoczywać? Oczywiście, że tak! Na początek warto pokusić się o udział w turnusie sportowym, bądź w turnusie odchudzającym, gdzie pod okiem specjalistów będziemy wręcz poprowadzeni za rączkę w tym temacie. W takich miejscach nauczymy się właściwie ćwiczyć, odpowiednio jeść i odpowiednio odpoczywać. Kliniki i ośrodki odchudzające są dostępne obecnie w całym kraju nie ma problemu wyszukać takiej, która będzie najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Nie ma też problemu, aby znaleźć obiekt hotelowy, który oferuje pakiety wypoczynkowe Spa, dzięki którym z łatwością osiągniemy wewnętrzną harmonię. Naładowani pozytywną energią łatwiej przebrniemy przez temat odchudzania i utrzymania wypracowanej sylwetki.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *