Jak wybrać legowisko dla psa?

Odpowiednio dobrane legowisko dla psa to jedna z podstawowych rzeczy, o jakie powinniśmy zadbać przygotowując wyprawkę dla naszego czworonoga. Musi ono bowiem zapewniać psu komfort i poczucie bezpieczeństwa. Dzięki niemu nasz pupil będzie wiedział, dokąd powinien udać się na odpoczynek i gdzie jest jego miejsce. Jak zatem je wybrać i na co zwracać uwagę? Odpowiedź znajduje się w tym artykule.

Jak dopasować legowisko do rozmiaru psa?

Podstawową kwestią, jaką powinniśmy wziąć pod uwagę podczas wybierania legowiska jest rozmiar naszego czworonoga. Musi być ono wygodne zarówno dla szczeniaka, jak i dorosłego psa. Pamiętajmy o tym, że częste zmiany legowiska nie oddziałują pozytywnie na zwierzaka. Przyzwyczaja się on bowiem do znajomych rzeczy, a jego cykliczna wymiana może go zdezorientować i zaburzyć poczucie bezpieczeństwa. Żeby móc w odpowiedni sposób określić rozmiar legowiska, należy zmierzyć czworonoga od głowy do podstawy ogona. Nie ma konieczności brania pod uwagę całej długości tego ostatniego. Wynika to  faktu, że w trakcie snu pies zwija ogon pod siebie lub swobodnie układa go na brzegu. Co równie istotne, legowisko dla psa powinno być na tyle szerokie, aby umożliwić naszemu milusińskiemu bezproblemowe obrócenie się. Dlatego też do miary czworonoga należy dodać co najmniej 10 cm.

Jaki materiał jest najlepszy w przypadku legowiska dla psa?

Poszukując idealnego legowiska dla swojego czworonoga należy zwrócić szczególną uwagę na materiały, z jakiego zostało wykonane. Powinny być one trwałe i odporne na odkształcenia, a jednocześnie wygodne i przyjemne w dotyku. Idealnymi surowcami okażą się niewątpliwie gąbka oraz włókna poliestrowe z dodatkiem silikonu. Z tych ostatnich przygotowywane są gotowe kulki silikonowe, które służą do wypełniania posłań. Wygodne legowiska dla psa nie powinny być również wykonane z wikliny. Szczególnie nie sprawdzą się one w przypadku szczeniaków. Nie tylko nie zapewnią im odpowiedniego komfortu, ale mogą okazać się niebezpieczne. Jeżeli czworonóg w trakcie zabawy odgryzie część legowiska, może pokaleczyć swoje ciało, a co gorsza, w razie jego połknięcia, również wnętrzności. Materiał legowiska powinien być także łatwy w utrzymaniu czystości.

Co jeszcze jest ważne podczas wyboru legowiska dla psa?

Istotny podczas wyboru legowiska jest również jego model. Na rynku dostępne są posłania otwarte, które umożliwiają swobodne wejście czworonogowi i są łatwe w utrzymaniu czystości. Mniej popularne to modele z daszkiem, które najczęściej wybierane są w przypadku kotów, ale i mogą skorzystać z nich małe psy. Te drugie zapewniają psom większą prywatność, co szczególnie sprawdzi się w domu, który zamieszkuje większa ilość zwierząt.

Gdzie kupić odpowiednie legowisko dla psa?

Jednymi z lepszych posłań dla czworonogów są legowiska Meduza. Ich ofertę można znaleźć pod adresem meduza.biz. Szeroki asortyment sklepu pozwoli na wybór dokładnie takiego modelu, jaki będzie najbardziej odpowiadał potrzebom naszego zwierzaka. Warto zapoznać się z ofertą e-sklepu i dokonać zakupu właśnie tam. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *