Ekspres do kawy do hotelu – jaki model wybrać?

Aromatyczny zapach kawy w hotelowej restauracji lub kawiarni to jej doskonała reklama. Jaki rodzaj ekspresu sprawdzi się w hotelu?

Jaki ekspres kawowy wybrać do hotelu? Na rynku znajduje się szeroka gama ekspresów do wyboru. Jaki ekspres do kawy do hotelu będzie najlepszy?

Przede wszystkim warto skupić się na profesjonalnych ekspresach ciśnieniowych, które przyrządzają wyśmienitą kawę ze świeżo zmielonych ziaren. Automatyczne ekspresy ciśnieniowe nie wymagają specjalistycznych umiejętności, dlatego intensywne espresso lub pyszne latte macchiato może przygotować praktycznie każdy.

 

Dobry ekspres do hotelu – najważniejsze parametry

Ekspres przeznaczony do hotelu powinien cechować się poniższymi parametrami:- Wysoka wydajność – najczęściej do średnich i dużych hoteli wybierane są urządzenia o wydajności 150-200 filiżanek kawy dziennie.- Duży i czytelny wyświetlacz – pozwala na bardzo łatwe wybranie odpowiedniego napoju kawowego i jego parametrów, zmniejszając ryzyko błędów.- Ceramiczny młynek z regulacją i system mleczny – pozwalają na przyrządzenie rozmaitych typów kaw.- Różne rodzaje napojów do wyboru – im szersze menu, tym wyższa szansa, że goście hotelowi znajdą wśród nich swój ulubiony typ napoju.- Automatyczna funkcja czyszczenia – dzięki niej ekspres jest zawsze czysty i gotowy do pracy.- Duże i łatwe w napełnianiu zbiorniki na wodę, kawę i mleko – nie wymagają częstego uzupełniania. Ekspres może być też podłączony do instalacji wodnej.

Powyższe wymagania mogą spełnić profesjonalne ekspresy Franke A300, które przeznaczone są dla najbardziej wymagających użytkowników.

Gdzie kupić ekspres do kawy do hotelu?

Ekspresy do kawy dostarczane są przez wiele firm. Wybór dostawcy jest przy tym tak ważny, jak samego urządzenia.

Warto zapoznać się z różnymi ofertami i zestawić je ze sobą, biorąc pod uwagę ceny, sposoby finansowania oraz dodatkowe usługi świadczone przez firmę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *