Jak prościej przygotowywać dokumenty magazynowe?

Działanie magazynu polega nie tylko na przyjmowaniu i wydawaniu towarów, ale również na odpowiednim dokumentowaniu wszystkich operacji. Do tego celu stosowane są dokumenty magazynowe. Jak łatwiej można je przygotowywać?

Jakie dokumenty używane są w magazynach?

Na co dzień w firmach dysponujących zapleczem magazynowym tworzy się rożne dokumenty, które umożliwiają łatwiejsze zarządzanie magazynem. Na ich podstawie można przyjmować towary, wydawać je, zmieniać ich położenie czy korygować popełnione błędy.

W dużych magazynach codziennie przygotowuje się dziesiątki, a nawet setki takich dokumentów. W tych mniejszych ich liczba jest niższa, lecz ich wykonanie może być czasochłonne.

Rodzaje dokumentów magazynowych:- przyjęcie magazynowe – PZ- wydanie z magazynu – WZ- rozchód wewnętrzny – RW- przychód wewnętrzny – PW- dokumenty korekty- dokumenty przecen- dokumenty do przesunięć międzymagazynowych- dokumenty kompletacji- arkusze spisowe- dokumenty inwentaryzacji

Jak łatwiej przygotowywać dokumenty magazynowe?Kiedyś w wielu firmach przygotowywano dokumenty ręcznie. Obecnie do tego celu najczęściej używane są programy magazynowe, które pozwalają na automatyczne generowanie dokumentacji.

Oprogramowanie magazynowe pozwala na intuicyjne przygotowanie dokumentów na podstawie danych znajdujących się w bazie. Wówczas dokumentacja jest bardzo prosta w przygotowaniu – wystarczy wskazać na dane, a program wygeneruje dokument automatycznie.

Za pomocą programów można także zarządzać dokumentami, między innymi grupować je, sortować, wyszukiwać, co pozwala na łatwy dostęp do wymaganych danych. Ponadto można także dokumenty eksportować do innych plików, na przykład w popularnych formatach PDF oraz Excel.

Jak wybrać dobry program do magazynu?

Obecnie do dyspozycji jest szeroka paleta programów magazynowych, dlatego przed zakupem odpowiedniego oprogramowania zawsze warto zapoznać się z jego możliwościami.

Wśród często wybieranych programów znajduje się oprogramowanie magazynowe LoMag, które ma tysiące zadowolonych użytkowników. Dzięki rozbudowanym funkcjom, które dotyczą również dokumentów magazynowych, pozwala na proste i kompleksowe zarządzanie magazynem w każdej firmie.

Dokładne informacje dotyczące funkcji obsługiwanych przez programy magazynowe oraz ich cen można znaleźć obecnie na stronach internetowych producentów oprogramowania. Dostępne są także wersje demo, które pozwalają na sprawdzenie funkcji programu przed jego zakupem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *