Korekta nosa – jaką klinikę wybrać?

O tym, jak bardzo nos może rzucać się w oczy i być powodem do pojawienia się kompleksów, nie wie ten, kto nie boryka się z garbatym, krzywym lub zbyt dużym nosem. Korekta nosa to rozwiązanie dla tych osób, które chciałyby zmienić coś w swoim wyglądzie i szukają rezultatów na stałe. Jakie efekty da korekta nosa, z czym się wiąże tego typu operacja? Wyjaśniamy!

Korekta nosa kwasem hialuronowym

Nos tak naprawdę można skorygować za pomocą różnego rodzaju zabiegów. Od najmniej inwazyjnych, do tych bardziej skomplikowanych i uciążliwych. Jeśli twój nos ma drobny garbek lub jest lekko asymetryczny, rozwiązaniem może być korekta nosa za pomocą kwasu hialuronowego. Jest to zabieg, który polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w nos, aby nadać mu odpowiedni kształt lub wyrównać jego drobne nieprawidłowości. Zabieg ten ma wielką zaletę – nie trzeba po nim przechodzić długiego okresu rekonwalescencji i efekt jest widoczny od razu. Rezultaty zabiegu będą jednak czasowe – po kilku miesiącach należy uzupełnić kwas hialuronowy, gdyż ulegnie on wchłonięciu.

Korekta nosa chrzęstnego

W zależności od tego, jak wygląda twój nos, decydując się na zabieg, lekarz dobierze najbardziej odpowiednią metodę korekcji nosa. Jeśli twój nos nie podoba ci się na jego końcówce, czubek jest zadarty lub opadający, a skrzydełka są zbyt uwydatnione, to w twoim przypadku dojdzie do korekty chrzęstnej części nosa. Sam zabieg będzie uzależniony od rozległości problemu, z jakim się zgłaszasz do lekarza. Podczas operacji dokona on odpowiedniego cięcia i modelowania chrząstki nosa. Tego typu operacja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym.

Korekta nosa kostnego

Jest to bardziej skomplikowana procedura, proponowana pacjentom, którzy potrzebują naprawdę dużej zmiany w kształcie i wyglądzie nosa. Wykonuje się ją u osób, które mają problem z garbem na nosie, gdy jest on przekrzywiony lub zbyt duży. Korekta nosa kostnego, jak sama nazwa wskazuje, dotyczy części kostnej nosa, jest to zatem bardziej rozległa operacja, która trwa dłużej, i którą wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Gdy pacjent ma problemy z drożnością przewodów nosowych, chirurg także może wykonać tego typu operację.

Jak wybrać klinikę do korekcji nosa?

To pytanie, które zadają sobie wszyscy pacjenci pragnący przejść metamorfozę swojego nosa. Tak naprawdę kluczowe dla końcowego efektu będzie również znalezienie odpowiedniego, doświadczonego chirurga. Szukając kliniki, przeglądaj zdjęcia rezultatów zabiegów, oglądaj kolarze z efektami przed i po. Dzięki temu lepiej zauważysz, jakie efekty może dać korekta nosa. Niektóre kliniki dysponują nawet sprzętem, który pomaga zobaczyć spodziewane rezultaty zabiegu na zdjęciu 3D. To bez wątpienia bardzo pomocne dla zobrazowania końcowego wyniku operacji. Ale pamiętaj! Każdy pacjent jest inny i każda operacja może dać zróżnicowane rezultaty. Na ostateczny efekt zabiegu musisz poczekać kilka miesięcy (nawet do ok. roku w zależności od stopnia złożoności problemu), nos goi się i kształtuje całkiem długo.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *