Najważniejsze akcesoria do smartfonu, które po prostu musisz mieć!

Smartfon towarzyszy nam niemal wszędzie – w szkole, w pracy, na zakupach. Właściwie bez niego nie ruszamy się z domu. Nic dziwnego, w końcu to dzięki niemu możemy pełnymi garściami czerpać z osiągnięć nowoczesnej technologii. I to nawet będąc kilkuletnim dzieckiem. Jednak żeby w pełni wykorzystać możliwości smartfona i cieszyć się nim przez dłuższy czas, warto zainwestować w pewne akcesoria i gadżety, jakie?

Ochrona smartfona – jakie zabezpieczenie ekranu wybrać?

Ekrany smartfonów łatwo zarysować i uszkodzić, wystarczy, że włożysz telefon do spodni z kluczami…

 

1. Etui i pokrowce

Na co zwrócić uwagę wybierając etui i pokrowce? Przede wszystkim pokrowiec powinien być skrojony pod nasz model smartfonu. Jeśli zależy Ci na eleganckim wyglądzie, postaw na etui z naturalnej lub ekologicznej skóry. W innym przypadku równie skuteczne są pokrowce z silikonu lub plastiku. Oprócz ochrony ekranu pokrowce tego typu zabezpieczają obudowę telefonu przed przebarwieniami oraz ścieraniem. W przypadku, kiedy zależy Ci na ochronie całego telefonu, warto wybrać etui magnetyczne.

2. Szkła i folie ochronne

Szkło hartowane zabezpiecza przed rozbiciem ekranu w wyniku upadku z wysokości oraz chroni przed zarysowaniem np. kluczem. Jeśli zależy Ci na ochronie przed tłuszczem lub odciskami palców, wybierz model z dodatkową powłoką. Możesz także wybrać szkło hybrydowe, jest wytrzymałe, elastyczne i świetnie amortyzuje uderzenia. Oprócz tego skuteczną ochronę zapewniają hydrożelowe folie ochronne, które chronią przed kurzem i zanieczyszczeniami, a do tego łatwo się je czyści.

Ładowarki i zasilacze – bez tego ani rusz!


Ładowarki i zasilacze potrzebne są zawsze i wszędzie. Najlepiej kupić ich nieco więcej – lubią się gubić. Obecnie znajdziemy wiele modeli ładowarek sieciowych, indukcyjnych, solarnych i samochodowych.

Ładowarka sieciowa USB-C pozwala na ładowanie nawet kilku urządzeń jednocześnie, w krótkim czasie. Jeśli zależy Ci na ładowaniu bezprzewodowym, postaw na powerbanki lub ładowarki indukcyjne.

Powerbanki solarne to idealne rozwiązanie w przypadku braku prądu lub w czasie wycieczki górskiej. Jeśli podczas ładowania chcesz nadal komfortowo korzystać z telefonu np. oglądając film lub uczestnicząc w spotkaniu on-line wybierz ładowarkę indukcyjną. Bateria szybko rozładowuje się kiedy np. jadąc autem korzystasz z nawigacji GPS. Dlatego jeśli wyruszasz w długą trasę zaopatrz się w ładowarkę samochodową. Unikniesz niepotrzebnego stresu i zaoszczędzisz czas.

Jakie dodatkowe akcesoria do smartfonu warto kupić?

1. Uchwyty do smartfonów

Kiedyś był tylko kijkiem, dziś to niezwykle zaawansowany i wielofunkcyjny gadżet. Uchwyty do selfie pozwalają wykonywać świetnej jakości zdjęcia, filmy oraz streamingi.

Większość modeli posiada łączność bluetooth, dzięki któremu możemy zdalnie wyzwalać migawkę w telefonie. Wybór selfie sticków jest naprawdę ogromny, począwszy od najprostszych, po bardziej zaawansowane obsługiwane przez aplikację. Coraz częściej spotyka się także modele z lampą. To świetne rozwiązanie dla influencerów i vlogerów.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie selfie sticka?
W pierwszej kolejności zwróć uwagę na materiał, z którego został wykonany uchwyt i oczywiście jego jakość. Pamiętaj także o swoim komforcie i sprawdź, czy wygodny w użyciu.

2. Okulary VR

Chcesz doświadczyć wirtualnej rzeczywistości i obejrzeć firmy w 3D? Teraz masz taką możliwość. Prawie wszystkie nowe smartfony potrafią wyświetlać podzielony obraz i dostosować go do gogli. Mało tego, najlepsze na rynku okulary VR są najczęściej uniwersalne i pasują do większości nowych telefonów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *