Czym jest call center: funkcje i rodzaje

Oprogramowanie call center od Voiptime Cloud to Twój najlepszy wybór, niezależnie od tego, w jakim obszarze biznesowym pracujesz. Zdolność do utrzymania wysokiej jakości komunikacji z dużą liczbą klientów pozostaje głównym kluczem do sukcesu każdej firmy przez dziesięciolecia. Nowoczesne technologie pomogły wprowadzić komunikację między klientami i pracownikami na nowy poziom jakości z pomocą call center w chmurze.

Dlaczego potrzebujesz call center?

Co to jest call center? Wydawać by się mogło, że odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Główną funkcją contact center jest możliwość utrzymania komunikacji pomiędzy klientamia firmą. We współczesnym świecie liczba sposobów komunikacji między ludźmi stale rośnie. Jeszcze 20 lat temu rozmowa telefoniczna była uważana za najwygodniejszy i najtańszy sposób komunikacji dla większości ludzi. Ale we współczesnym świecie jest wiele innych opcji, takich jak różne komunikatory, strony internetowe, czaty i inne. A nowoczesne call center powinno być tak skonfigurowane, aby niezależnie od wybranej metody komunikacji, każdy konkretny klient miał możliwość kontaktu z firmą i uzyskania odpowiedzi na wszelkie pytania.

Funkcje call center

Ponieważ potrzeby użytkowników stale się zmieniają, funkcjonalność call center nie przestaje się rozszerzać. Funkcje call center w chwili obecnej potrafią mile zaskoczyć i rozbawić. Warto zapomnieć o czasach, kiedy contact center było jedynie tzw. infolinią, teraz jest to bardziej technologiczny i złożony element organizacji biznesu, którego wdrożeniem i utrzymaniem powinni zajmować się wyłącznie profesjonaliści.

Zadania call center:

  • praca przy rozmowach telefonicznych. Od ponad 70 lat jest to główna funkcja contact center;
  • zapisywanie zapisu każdej rozmowy w postaci pliku audio. Następnie wszystkie nagrania można odsłuchać i ocenić jakość pracy operatorów lub wykorzystać do rozwiązania trudnych sytuacji;
  • zmniejszenie ilości tego samego rodzaju odwołań do pracowników. Specjalne programy pomagają w rozwiązywaniu rutynowych zadań;
  • organizacja i prowadzenie kampanii reklamowych, sprzedaż na zimno. Połączenia i wiadomości pozwalają potencjalnym i obecnym klientom dowiedzieć się o innowacjach;
  • praca w zakresie wsparcia technicznego klientów;
  • poprawa efektywności pracowników call center.

 

Rodzaje call center

Istnieje kilka rodzajów call center:

  • outsourcing. Odpowiedni dla małych i średnich firm ze względu na przystępny koszt;
  • w chmurze. Pozwalają one zaoszczędzić na zakupie sprzętu. Przyjmowaniem i obsługą połączeń zajmują się ich pracownicy, którzy zostali wyszkoleni;
  • firmowy. Infrastruktura call center znajduje się na terenie przedsiębiorstwa, które zarządza i kontroluje jej pracę. Droga opcja, więc częściej wybierana przez duże firmy.

Systemy call center są zoptymalizowane do pracy z każdym istniejącym centrum przetwarzania informacji. Voiptime Cloud nie przestaje rozwijać nowych rozwiązań technicznych, dlatego niezależnie od dziedziny działalności, bez wątpienia można znaleźć wśród ofert firmy to, co jest dla nas odpowiednie.

Voiptime Cloud oferuje najlepsze oprogramowanie call center, które może przenieść Twoją firmę na wyższy poziom. Wystarczy tylko dokonać właściwego wyboru na przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *