Atrakcyjna praca za biurkiem? Sprawdź kierunki studiów, które zagwarantują Ci sukces

Poważnie zastanawiasz się nad zatrudnieniem w biurze? Miej na uwadze, że ogromne znaczenie dla powodzenia przyszłej kariery zawodowej będzie miał wybór odpowiedniego kierunku studiów. Wśród potencjalnie przydatnych  warto wymienić m.in. administrację publiczną i finanse i rachunkowość.

Praca w biurze – ciekawe perspektywy zatrudnienia

Praca za biurkiem jeszcze do niedawna była uważana za mało atrakcyjną i mało perspektywiczną. Obecnie taka forma zatrudnienia cieszy się ogromną popularnością, głównie ze względu na różnorodność możliwych do realizacji zadań. Zastanawiasz się, gdzie możesz pracować jako absolwent administracji lub finansów i rachunkowości? Mimo że te kierunki studiów pojawiają się w rankingach popularności niemal rokrocznie, możliwości jest stosunkowo dużo. Świadczy o tym, chociażby fakt, że ryzyko bezrobocia (wg aktualnych statystyk) jest niemal zerowe.

Administracja a możliwości zatrudnienia

Decydując się realizować studia na kierunku administracja, np. w Warszawie masz możliwość podjęcia zatrudnienia nie tylko w instytucjach publicznych. Niewiele osób ma bowiem świadomość, że uzyskanie tytułu licencjata, a później – magistra umożliwia rozpoczęcie kariery zawodowej m.in. w przedsiębiorstwach i stowarzyszeniach o różnym profilu działalności, spółdzielniach, agencjach ochrony i biurach detektywistycznych, a także – w policji, straży granicznej, służbie ochrony państwa i agencji bezpieczeństwa wewnętrznego.

Tak duża różnorodność możliwych form zatrudnienia wynika zarówno z charakteru realizowanego programu, jak i indywidualnych predyspozycji słuchaczy kierunku. Podjęcie właściwej decyzji w zakresie ścieżki zawodowej umożliwiają natomiast realizowane w trakcie nauki praktyki zawodowe. Po więcej informacji sprawdź ofertę grupy uczelni Vistula – admnistracja studia Warszawa.

Finanse i rachunkowość a możliwości zatrudnienia

Studia na kierunku finanse i rachunkowość budzą wiele emocji. Postrzegane jako mało atrakcyjne, rokrocznie cieszą się ogromnym zainteresowaniem kandydatów na uczelnie wyższe. Okazuje się bowiem, że stwarzają wiele możliwości rozwoju (stanowią doskonałą bazę dla dalszego kształcenia, np. na studiach podyplomowych) i umożliwiają podjęcie zatrudnienia w wielu atrakcyjnych i perspektywicznych zawodach. Kończąc studia finanse i rachunkowość, możesz pracować m.in. jako analityk finansowy lub inwestycyjny, doradca finansowy, księgowy, pracownik banku lub pośrednik finansowy, a także – makler giełdowy, doradca inwestycyjny i specjalista ds. podatków.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *