Jak znaleźć dobrą pracę?

W sumie można ten temat podsumować jedną tezą, by szukać i nie poddawać się, ale w rzeczywistości sprawa ma się znacznie poważniej.

Problem najczęściej tkwi w nas samych, grzęźniemy w jednej firmie i boimy się jakichkolwiek zmian. Swoje dokładają pracodawcy, którzy przez lata podkopywali naszą samoocenę, by w ten sposób uzyskać pracownika uległego, wiernego i przekonanego o tym, że nikt go nigdzie indziej nie zatrudni, że takiego partacza to tylko z łaski może trzymać On – szef – pan i władca wypłacający najniższą krajową. Bardzo dużo osób boryka się właśnie z takim problemem, w tej grupie są szczególnie osoby znajdujące się w przedziale wiekowym 30 – 40 lat, a dodatkowo mieszkających w małych miastach. Znacznie lepiej w tym temacie wypada młodsze pokolenie, tak zwani millenialni, którzy nie boją się przechodzić z firmy do firmy, dbają przede wszystkim o swoje interesy, a gdy coś idzie nie po ich myśli odwracają się na pięcie i odchodzą.

 

Jak zatem wybrnąć z tej sytuacji?

Przede wszystkim na nowo przyjrzyjmy się swoim kwalifikacjom, bo przecież takowe posiadamy. Sprawdźmy, co powinniśmy poprawić, w czym się doszkolić, a jak to zrobić? Wystarczy wejść na dostępne oferty pracy w profesjach, jakie nas interesują i zobaczyć, czego obecnie wymagają pracodawcy. To ważne, szczególnie wówczas, gdy w jednej firmie przesiedzieliśmy dziesięć lat i nie mieliśmy żadnego systemu szkoleniowego. Obecnie szkolenia nie są aż takie drogie, a często można znaleźć i takie, które są za darmo, online. Nie wahajmy się ani chwilę i zapiszmy się na odpowiednie kursy. Wiele propozycji znajduje się pod tym linkiem, szkolenia zawodowe.

W miedzy czasie wysyłajmy cv i uczestniczmy w rozmowach rekrutacyjnych. Nie załamujmy się, że jakaś rozmowa pójdzie kiepsko, bo to też jest pewnego rodzaju szkolenie dla nas. Jeśli raz wypadniemy źle, kolejnym razem będzie już dużo lepiej. Nie bójmy się tego.

Warto szukać ofert pracy przede wszystkim w Internecie, dlatego zapisujmy się na grupy w społecznościówkach nie tylko na te związane z naszymi zainteresowaniami czy pasjami, ale także na te, na których trwa wymiana informacji o ofertach pracy. Jest ich całkiem sporo, wystarczy czasami wpisać w wyszukiwarkę FB miasto (np. Wrocław i okolice) by zobaczyć jak wiele dzieje się na takich grupach w temacie ofert pracy. Szukajmy i sprawdzajmy w opiniach recenzje na temat danych firm, pracodawców.  Pracochłonne zajęcie? Tak, ale warto zaangażować się w ten proces, bo znalezienie nowej, lepszej pracy to przecież nasze marzenie.

Praca szuka człowieka również w serwisach biznesowych takich jak GoldenLine, dlatego dołącz do tego miejsca, przewertuj podstrony/grypy z ofertami pracy – sprawdź, jakie ten serwis daje możliwości. Bierz udział w dyskusjach, nie bój się zaistnieć w świadomości innych użytkowników, nie bój się pytać, bo kto pyta nie błądzi.

M-S-M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *