Czym jest labioplastyka?

Każda kobieta chce czuć się pięknie i młodo. Wśród zabiegów odmładzających oferowanych przez profesjonalne gabinety medycyny estetycznej, coraz większą popularnością cieszą się te związane z rekonstrukcją okolic intymnych. Na czym polegają i czy warto się im poddać? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym poradniku.

Labioplastyka – podstawowe informacje

Modelowanie warg sromowych mniejszych lub większych u kobiet nazywane jest labioplastyką. Coraz częściej wykonywany zabieg jest polecany kobietom, które odczuwają dyskomfort z powodu przerośniętych warg sromowych. Przerost tego narządu może powodować problemy z wykonywaniem standardowych czynności, takich jak chodzenie czy bieganie. Dodatkowo, dla części kobiet zbyt duże wargi sromowe stanowią powód do wstydu, a sam fakt rzutuje negatywnie na ich życie seksualne.

Jakie są rodzaje labioplastyki?

Przerost warg sromowych można skorygować za pomocą ingerencji chirurgicznej. Labioplastyka dzieli się na trzy kategorie. Należą do nich zabiegi:

  • warg sromowych mniejszych,
  • warg sromowych większych z powodu ich zaniku,
  • warg sromowych większych z powodu ich przerostu.

Korekcja warg sromowych jest przeprowadzana przy użyciu znieczulenia miejscowego i dożylnego. W trakcie samego zabiegu pacjentka nie odczuwa bólu, lecz pieczenie.

Zabieg jest wykonywany przy użyciu nowoczesnych urządzeń, wykorzystujących technologię laserową. To mniej inwazyjna alternatywa zabiegu chirurgicznego, która nie wymaga długotrwałego procesu rekonwalescencji. Dodatkowo, labioplastyka laserowa nie niesie za sobą ryzyka wystąpienia blizn pozabiegowych.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed wykonaniem zabiegu lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentką, żeby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Następnie kieruje ją na badania krwi, obejmujące krzepliwość. Jest to standardowy proces przed każdym zabiegiem operacyjnym. Przed zabiegiem warto też wykonać podstawowe badania ginekologiczne.

 

Tydzień przed zabiegiem nie należy przyjmować leków zmniejszających krzepliwość krwi. Zaleca się również, by w tym czasie ograniczyć palenie papierosów i picie alkoholu.

Zalecenia pooperacyjne

Po zabiegu pacjentka jest wypisywana do domu praktycznie w chwilę po jej zakończeniu. W tym czasie należy przez minimum tydzień unikać długiego siedzenia i podróży samochodem. W okresie pozabiegowym należy dbać o higienę, myjąc okolice intymne przynajmniej kilka razy w ciągu dnia oraz za każdym razem po skorzystaniu z toalety. W ten sposób można uniknąć infekcji i innych komplikacji pooperacyjnych. Do mycia okolic intymnych należy wykorzystywać preparaty z delikatnymi substancjami myjącymi.

Efekty labioplastyki

Powiększenie lub zmniejszenie warg sromowych gwarantuje zwiększoną wrażliwość na bodźce dotykowe podczas współżycia. Dodatkowo, zabieg pomaga odzyskać komfort psychiczny i zaakceptować wygląd narządów płciowych. To z kolei przekłada się na zwiększone libido i chęć częstszej aktywności seksualnej. Dodatkowo, w przypadku korekcji zbyt dużych warg sromowych, kobieta ma możliwość wykonywania standardowych czynności bez uczucia dyskomfortu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *