Jak znaleźć szkolenie?

Dwoisz się i troisz i nie możesz znaleźć szkolenia związanego z interesującą cię tematyką? Faktycznie, to czasami może być trudne i czasochłonne. Istnieje jednak kilka sposobów, aby ten proces zakończył się powodzeniem. Oto nasze podpowiedzi.

Zwykle nasze działania rozpoczynają się od wpisania w Google frazy – tematu interesującego nasz szkolenia. Jeśli mamy szczęście wyskoczy kilka propozycji firm szkoleniowych, które właśnie organizują takie szkolenie w mieście, w którym mieszkamy, bądź w pobliskiej okolicy. Co zrobić jednak, gdy Internet milczy i nie chce nam nic podpowiedzieć?

Po pierwsze skierować swoją uwagę na serwis szkoleniowy taki jak www.szkolenia24h.pl, tu można znaleźć dane szkolenie korzystając z wyszukiwarki na stronie głównej. System sprawdzi za nas, czy dane szkolenie bądź z bardzo pokrewną tematyką znajduje się w bazie. A jeśli takiego nie ma, mamy jeszcze dwie opcje, aby znaleźć to czego szukamy.

Po pierwsze skorzystać z opcji dla osób indywidualnych i zadać pytanie na rynku szkoleń o organizację w najbliższym czasie. To bardzo dobre rozwiązanie, bo nasz mail trafi do ogromnej liczy firm szkoleniowych, które poinformują nas, kiedy i gdzie organizowane jest dane szkolenie.

Po drugie można skorzystać z opcji wysłania mailingu do firm szkoleniowych, jeśli prezentujemy firmę i chcemy, aby organizowane szkolenie było przygotowane dla grupy 5 – 10 lub więcej osób i to właśnie w waszym mieście. Wówczas firmy przygotują dane szkolenie specjalnie dla was, wyślą cennik i szczegółową propozycję cenową.

O szkolenia warto także pytać na FB w grupach zajmujących się organizacją i promocją szkoleń oraz oczywiście wśród swoich znajomych, bo czasami ktoś z bliskich nam osób już korzystał z tej czy innej firmy szkoleniowej i wie, czy warto skorzystać z jej oferty edukacyjnej.

M-S-M

Jeden komentarz do “Jak znaleźć szkolenie?

  • Muszę przyznać, że ostatnio bardzo zainteresowałam się tematyką Scrum. Rozważam, by zapisać się na szkolenie Agile, jednak nie jestem przekonana co do wyboru firmy, która przeprowadzi je najlepiej. Myślę, że powyższe porady pomogą mi w większym stopniu wyeliminować problem.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *