Dentysta w służbie higieny jamy ustnej – czym jest piaskowanie?

Higiena jamy ustnej jest kluczowa dla zachowania zdrowych zębów i dziąseł, jednak nie zawsze wystarczy jedynie szczotkowanie i nitkowanie zębów. Istnieją techniki i metody, które pozwalają na jeszcze bardziej skuteczne oczyszczenie przestrzeni międzyzębowych oraz usunięcie osadu nazębnego i kamienia nazębnego. Jedną z takich metod jest piaskowanie, które stało się bardzo popularne wśród pacjentów stomatologicznych. Przyjrzyjmy się bliżej tej polecanej przez dentystów technice, sprawdźmy jakie są jej zastosowania oraz korzyści dla naszej jamy ustnej.

Piaskowanie – na czym polega ten zabieg?

Piaskowanie jest nowoczesną metodą usuwania osadów nazębnych, kamienia nazębnego oraz przebarwień na powierzchni zębów. Jest to bezpieczna, skuteczna i nieinwazyjna technika, która wykorzystuje specjalistyczny sprzęt, tzw. piaskarki stomatologiczne. Podczas zabiegu, do piaskarki zasilanej powietrzem i wodą, wprowadzany jest specjalny proszek piaskowy (najczęściej jest to soda lub glicyna), który pod ciśnieniem jest kierowany na powierzchnię zębów. Proszek ten usuwa osad i kamień nazębny, a także delikatnie poleruje powierzchnie zębów, pozostawiając je gładkie i błyszczące. Piaskowanie jest nieinwazyjne i bezpieczne, ponieważ nie narusza powierzchni zębów, nie powoduje też uszkodzeń szkliwa ani zębiny. Zabieg ten jest polecany zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, a także dla pacjentów z aparatem ortodontycznym czy implantami dentystycznymi.

​Jak wybrać dentystę, który wykona piaskowanie?

Warto pamiętać, że piaskowanie nie zastępuje codziennej higieny jamy ustnej, a jedynie uzupełnia ją o skuteczną i dogłębną oczyszczanie. Przed przystąpieniem do zabiegu, należy skonsultować się z lekarzem dentystą, który dokładnie przebada jamę ustną i dobierze odpowiednie środki czyszczące oraz czas pomiędzy kolejnymi zabiegami. W tym celu warto wybrać nowoczesny gabinet oraz zaufanego stomatologa. Dentystę z okolic Wąbrzeźna, który wykonuje piaskowanie, znajdziemy w Maszewski Dental Clinic. Mieszkańcy pobliskich miasteczek polecają to miejsce za profesjonalizm i życzliwe podejście do pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *