Mam ponad 50 lat i chcę rozpocząć przygodę z medycyną estetyczną. Od czego zacząć?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, bo każda z nas ma inne potrzeby. U jednej osoby w tym wieku wiodącym problemem będą zmarszczki mimiczne i głębokie bruzdy nosowo-wargowe, które dodają lat, a u innych zdecydowanie rozpocząć trzeba od solidnego odżywienia i nawilżenia skóry oraz eliminacji przebarwień. Jeszcze innym indywidualnym problemem może okazać się podwójny podbródek lub trądzik.


W pierwszej kolejności reagujemy na indywidualne problemy

Ze względu na duże zróżnicowanie naszych potrzeb, należy udać się do dobrego lekarza medycyny estetycznej, który oceni, jakie Siedlce zabiegi kosmetyczne będą dla nas odpowiednie. Dobry specjalista przedstawi plan leczenia i od razu opowie o tym, co można realnie zrobić, w jakim czasie i jakim kosztem. Opowie nam o przeciwwskazaniach do zabiegów oraz podpowie, w jaki sposób zadbać o skórę mniej inwazyjnymi zabiegami, takimi jak zwykłe oczyszczanie twarzy w Ambasadzie Urody Siedlce, którego typ należy też odpowiednio dobrać do rodzaju cery i ewentualnych dodatkowych problemów skórnych. Podpowie nam, jakie zabiegi poza zabiegami na twarz warto wykonać, aby poprawić wygląd.

Następnie, walczymy z utratą jędrności, napięcia i elastyczności skóry

Pomijając jednak indywidualne potrzeby każdego z nas, można z dużą dozą prawdopodobieństwa przewidzieć, że większość z nas po pięćdziesiątym roku życia zmaga się naturalną utratą elastyczności skóry. Utrata jędrności i elastyczności doprowadza nie tylko do pojawiania się zmarszczek, które z czasem, gdy są niezaopiekowane, pogłębiają się, ale także do utraty napięcia skóry, zaburzenia owalu twarzy, a nawet do powstawania tak zwanych nawisów skórnych. Jest to szczególnie uciążliwe, gdy zmagamy się z okresowymi wahaniami wagi. Zabieg, który skutecznie poprawia ujędrnienie skóry twarzy to Bloomea, Dermapen, a także Evo 3D. Warto zwrócić również uwagę na zabieg Fresh Lift, polegający na aplikacji kwasu hialuronowego wraz z preparatem tradycyjnie wykorzystywanym do mezoterapii, którego efekty są porównywalne do tych, które osiągamy przy liftingu twarzy tradycyjnymi metodami. Bardzo dobre efekty może też przynieść remodeling tkanek Profhilo Body, czyli doskonale kondycjonujący skórę nie tylko twarzy, ale również szyi i dekoltu.

Poznaj – Kto leczy. Szczegółowy przewodnik po wyborze specjalisty medycznego.

Intensywnie nawilżamy i odżywiamy

Poza zabiegami kondycjonującymi i poprawiającymi elastyczność i jędrność tkanek, konieczne jest wdrożenie nawilżania i odżywiania skóry. Tutaj niewytrzeszczające jest używanie kremów do twarzy, nawet jeśli te są najlepszej jakości. Zdecydowanie bardziej skuteczne jest zastosowanie mezoterapii, która polega na podaniu substancji odżywczych i nawilżających bezpośrednio do skóry właściwej. Wszystko odbywa się za pomocą igieł. Innym sposobem podaży jest mikronakłuwanie skóry specjalną głowicą wyposażoną w mikroigiełki o nieco płytszym zasięgu. Ta druga opcja to Dermapen, która niekiedy bywa połączona z kwasami (np. TCA – wtedy zabieg przynosi efekty zbliżone do tych, które otrzymujemy poddając się działaniu lasera ablacyjnego).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *