Łamigłówka „Litera T”

Nazwa łamigłówki wywodzi się od jej głównego zadania, które polega na ułożeniu kształtu litery T. Choć łamigłówka składa się jedynie tylko z czterech elementów, nie jest to takie proste.

Pierwsza wersja układanki powstała w 1903 roku i została użyta w kampanii reklamowej herbaty. Wykorzystano zbieżność wymowy słowa herbata (po angielsku „tea”) oraz litery T. Łamigłówkę nieco zmodyfikował w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia Nob Yoshigahara.

Na łamigłówkę, puzzle „Litera T” wchodzą cztery klocki:

Przyjmując długość przyprostokątnej trójkąta za 1, otrzymujemy wymiary elementów podane na rysunkach. Warto zwrócić uwagę na to, że suma pól dwóch figur po lewej stronie jest równa sumie pól dwóch figur po prawej.

 

Łamigłówka do kupienia na stronie – http://tylkorelaks.pl/401-puzzlomatic-puzzle-edukacyjne-seria-t.html  – doskonały pomysł na prezent.

 

Przykładowe figury, które można złożyć:

Polecamy i życzymy udanej zabawy.

Do ułożenia figur wykorzystuj cztery elementy łamigłówki. Bądź cierpliwy – stworzenie najtrudniejszych figur daje największe zadowolenie.
Konstruuj kolejne konfiguracje, figury z zaledwie czterech elementów!
Poczuj w sobie moc odkrywcy i konstruktora!

 

 

Puzzle typu T Puzzle z serii „T” – klasyka w najlepszym gatunku. Składają się one z czterech specjalnie zaprojektowanych i elegancko wykonanych w drewnie elementów, które można ułożyć na ponad 50 różnych sposobów.

Poznaj – Zalety montażu drewnianych mechanicznych modeli 3D

 

 

Jeden komentarz do “Łamigłówka „Litera T”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *