Jak działa kalkulator rachunku oszczędnościowego?

Zwiększa się świadomość Polaków w zakresie oszczędzania – pieniądze systematycznie odkłada ok. 58 proc. rodaków. Chociaż sporą popularnością cieszą się lokaty, większość osób gromadzi środki na kontach oszczędnościowych. To dobry sposób, aby pomnożyć swój kapitał bez żadnego ryzyka, a dzięki takim rozwiązaniom jak kalkulator rachunku oszczędnościowego, można oszacować wysokość wypracowanych zysków. Sprawdź, jak działa to narzędzie.

Około 33 proc. Polaków deklaruje gromadzenie środków na rachunkach oszczędnościowych. Ich zaletą jest bezpieczeństwo kapitału oraz pewny zysk, w oszacowaniu których pomaga kalkulator rachunku oszczędnościowego.

Kalkulator zysków z konta – proste i wygodne narzędzie

Każdy posiadacz rachunku oszczędnościowego może w dowolnej chwili oszacować wysokość zysków. Umożliwia to specjalny kalkulator internetowy – nieskomplikowane i proste w obsłudze narzędzie, które działa w oparciu o stworzone algorytmy.

Dzięki niemu nie trzeba już samodzielnie dokonywać żadnych obliczeń – wystarczy odpowiednie parametry wpisać w formularz i poczekać na kalkulację.

Aby skorzystać z kalkulatora zysków z konta oszczędnościowego, należy znać takie parametry jak:

  • kwota depozytu
  • oprocentowanie rachunku oszczędnościowego
  • sposób kapitalizacji odsetek (dzienna, miesięczna).

Chcąc obliczyć zysk 3-miesięczny, z założeniem wpłaty dodatkowych środków każdego miesiąca, należy uwzględnić miesięczną (lub dzienną) kapitalizację odsetek. Oznacza to, że kwotę wypracowanych odsetek oraz dodatkowo wpłacaną kwotę należy uwzględnić w kalkulacji.

Przykład 1. Kwota depozytu na koncie oszczędnościowym (2%) wynosi 5000 zł. W ciągu miesiąca Twój zysk wyniesie 1,67 zł. Gdy w kolejnym miesiącu wpłacisz 300 zł, wówczas odsetki będą wyliczane od kwoty 5301,67 zł.

Konto oszczędnościowe może przynieść dodatkowe profity

Chociaż kalkulator rachunku oszczędnościowego nie zawsze pokaże wysokie zyski, z odpowiednio wybranego konta bankowego można czerpać dodatkowe profity. Niektóre banki proponują klientom udział w atrakcyjnych akcjach promocyjnych, dzięki którym można zdobyć jeszcze więcej. Toyota Bank przygotował dla posiadaczy rachunku Konto Jedyne ciekawą promocję, która pozwala uzyskać zwrot za paliwo – nawet do 600 zł w ciągu roku. Jak działa Tankuj Korzyści?

Przykład 2. Aby uzyskać 10 proc. zwrotu za wydatki na tankowanie, należy utrzymać średnie miesięczne saldo na poziomie 3000 zł, średnie miesięczne saldo depozytów na poziomie 50 tys. zł oraz dokonać transakcji kartą płatniczą na kwotę co najmniej 1000 zł miesięcznie. Dzięki temu rocznie można zyskać zwrot do 600 zł.

Niektóre konta oszczędnościowe to coś więcej niż tylko możliwość bezpiecznego pomnażania środków. Dokładnie analizując dostępną ofertę banków, można wybrać rachunek przynoszący znacznie więcej korzyści finansowych, takich jak np. zwrot środków za zakup paliwa itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *