Pielęgnacja w rytmie natury. Odżywki do rzęs, które warto mieć na oku

Najlepszy sposób na piękne spojrzenie to oczywiście odżywki do rzęs. Warto mieć na oku regenerujący produkt o naturalnych składnikach, bo to właśnie one są najskuteczniejsze i dają najtrwalsze efekty. Jaka odżywka do rzęs jest najlepsza?

 

Coraz popularniejsze staje się stosowanie profesjonalnych produktów do pielęgnacji rzęs. Dotychczas poświęcaliśmy im jedynie tyle czasu, ile potrzebne było np. na użycie maskary i wieczorny demakijaż. Dziś wzrasta już świadomość tego, czego potrzebują rzęsy, aby rosnąć prawidłowo i nie wypadać w nadmiarze.

 

Jak dbać o rzęsy?

Przede wszystkim naturalnie, czyli nie posiłkując się profesjonalnymi zabiegami kosmetycznymi. Te bowiem najczęściej opierają swoje działanie na różnego rodzaju środkach chemicznych, które dają natychmiastowe efekty, ale w dłuższej perspektywie mogą szkodzić. Dla przykładu zbyt częste przedłużanie rzęs prowadzi do osłabiania cebulek, wypadania włosków i ich łamliwości. Dodatkowo są to zabiegi uzależniające, ponieważ ich efekty dalece odbiegają od tego, jak wyglądają naturalne rzęsy i łatwo się do nich przyzwyczajamy. Po zdjęciu przedłużenia naturalne rzęsy wydają się bardzo cienkie, jasne i mało okazałe.

Z tych i innych powodów warto zrezygnować z upiększania i powrócić do pielęgnacji. Choć efekty codziennego dbania o siebie pojawiają się wolniej, to są trwalsze i całkowicie dla nas naturalne. Do regeneracji, wzmacniania i odżywiania rzęs przyda się dobre serum.

 

Jaka odżywka do rzęs jest najlepsza?

Również naturalna. Skoro silna chemia nam szkodzi i klej do rzęs może uczulać, to znak, że rzęsy potrzebują jak najbardziej naturalnego wsparcia. Dobra odżywka do rzęs powinna zatem zawierać naturalne składniki i mieć minimalistyczny skład – tylko te substancje, które są niezbędne; żadnych konserwantów, alkoholi, silikonów i zapychaczy składu. Warto zwracać uwagę na to, jakie składniki odżywek do rzęs zawiera dany produkt.

Oprócz składu liczy się również sposób aplikacji. Kupić możemy odżywki do rzęs z pędzelkiem lub spiralką na wzór tej od maskary. O wiele lepsze są te pierwsze, ponieważ cienki pędzelek pozwala precyzyjnie nałożyć serum na linię rzęs, a wówczas produkt działa skuteczniej, bo dociera wprost do korzeni rzęs. Warto pamiętać, że w pielęgnacji tych delikatnych włosków liczy się działanie na cebulki, bo to od ich kondycji zależy wygląd i zdrowie rzęs.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *