Ile czytają Polacy – czytelnicy książek w 2017 roku

Według opublikowanych w czwartek 15 marca 2018 roku badań Biblioteki Narodowej – co najmniej jedną książkę w ciągu roku przeczytało 38% Polaków. To pokrewny wynik jak w kilku poprzednich latach. Po wyraźnych obniżeniu przypadającym na okres 2004–2008 poziom czytelnictwa w Polsce unormował się na poziomie nieco poniżej 40%.

Również stabilna jest wielkość tzw. czytelników intensywnych, czyli osób deklarujących czytanie 7 i więcej książek rocznie: w ostatnim pomiarze było ich 9%. Pełny raport ukaże się w maju 2018.

Według badań dowiadujemy się również iż czytelnicy książek czerpią wiadomości głównie z Internetu, a nieczytający przeważnie oglądają telewizję

Czytelnicy książek uzyskują wiadomości w Internecie

Badanie wybieranych źródeł wiedzy i ich związku z czytelnictwem pokazuje, że osoby ogłaszające się jako czytelnicy książek najchętniej uzyskują wiadomości o świecie także z wykorzystaniem lektury, często online (37%), podczas gdy nieczytający wybierają przede wszystkim radio i telewizję (55%).

 

Zastanawiasz się co czytać – poznaj ciekawe książki http://tylkorelaks.pl/47-ksiazki

 

„No cóż, telewizja może być mądra i głupia, ładna i brzydka, ale ma taką siłę, że trudno się od niej oderwać. „

„Telewizja jest gumą do żucia dla oczu” – Frank Lloyd Wright.

„Telewizja to tylko zastępcza rozrywka dla mózgu, kto nie czyta, ten właściwie nie potrzebuje już głowy, nie mówiąc oczywiście o wyobraźni i fantazji” – Billie Joe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *