Poradniki religijne – co czytać?

Biblia nie jest jedyną księgą religijną, po którą watro sięgnąć. Duchowość poza ramami religii lub wiary w to, co nadprzyrodzone jest bardzo interesujące. Po jakie poradniki religijne warto sięgnąć? Jaki książki o tej tematyce pozwolą nam zgłębić wiedzę dotyczącą duchowości i wiary?

Książki religijne niekoniecznie muszą mieć wzniosły charakter przy jednoczesnym utrzymaniu moralizatorskiego tonu. Mnóstwo z tych pozycji okazują się utrzymane w klimacie lekkim, przyjemnym i zabawnym. Proponujemy kilka wartych polecenia poradników, które bez wątpienia zaciekawią Cię bez reszty. Oto religijne poradniki i książki o tematyce duchowości, które warto przeczytać.

Jeśli absorbują Cię tematy związane z wiarą, na pewno znajdziesz tutaj coś dla siebie. Wśród nich będą zatem książki religijne oraz te, które zgłębiają wiedzę na temat duchowości, parapsychologii oraz wszechświata, otaczającej Cię energii z kosmosu oraz ezoteryki. Na liście odkryjesz książki religijne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Niektóre z nich koncentrują się ogólnie na tematyce religii i wiary, inne poruszają jej konkretne aspekty. Jeżeli szukasz poradników religijnych, które znacznie wpłyną na twoje życie i wiarę, to bardzo dobrze trafiłeś. Nasza oferta wzbogaci życie duchowe każdego, nawet ateisty. Na stronie znajdziesz więcej propozycji – http://www.psychoskok.pl/kategoria-produktu/poradniki/religijne/  natomiast tutaj przedstawiamy tylko kilka propozycji godnych uwagi.

Wielokrotnie zadajemy sobie pytanie o tym, co się z nami dzieje po śmierci, czy śmierć ciała oznacza ostateczny koniec, czy może, jak mówią religie, jest to początek życia w innym wymiarze? Często te i wiele innych pytań tkwią w nas bez jednoznacznej odpowiedzi. Dlatego wielką popularnością cieszą się wszelkie publikacje dotyczące osób, które przeżyły tak zwaną śmierć kliniczną. Próbujemy dowiedzieć się od nich, jak „tam” jest. Wywiad ze śmiercią” Michała Wancerza traktuje o historii ludzkości, o życiu w kosmosie, o mechanizmie naszego rozwoju i rozwoju naszej cywilizacji. Informacje, które przekazuje często brzmią znajomo. Są mieszanką kosmologii, idei religijnych, psychologii, fizyki kwantowej, i jeszcze paru innych dziedzin nauki. Książka na pewno wzbudzi wiele kontrowersji w środowiskach religijnych i naukowych, lub zostanie przez nie zignorowana, ale chyba tym bardziej warto zapoznać się z jej treścią.

Czy w Polsce można być antykatolikiem? Czy postawa antykatolicka jest antypolska? Gdzie kończy się wolność słowa w katolickim państwie polskim? Autor książki „Imperatyw Boga” przekonuje, że Polska jako państwo jest tworem judeochrześcijańskim – państwo narodowe to nie to samo co słowiański naród polski. Mit o chrześcijańskich korzeniach Europy to historia zakończona współcześnie okupacją religijną całej Słowiańszczyzny.

W tej książce nie ma tematów nudnych, są za to tematy trudne i najtrudniejsze, gdy chodzi o kwestię tożsamości narodowej. Na koniec każdy z osobna staje w centrum labiryntu religijnego, wyroczni sumienia i dręczy go pytanie: „Kim ja właściwie jestem?”. Sam sobie nie pozostawiam wątpliwości, stawiając szokujące dla katolickiej Polski pytanie: „Czy Słowianie to chrześcijanie?”. Nie – odpowiadam – Słowianie to nie chrześcijanie. W książce znajdziemy wiele argumentów, które mają świadczyć o schizotożsamości słowiańskiego narodu polskiego w relacji z katolickim państwem polskim, które od tysiąca lat jest wrogiem „swojego” narodu. Opowiadam o życiowym, wieloletnim poszukiwaniu swojego religijnego „ja”.

Interesująca  pozycja, która reprezentuje pogląd duchowego aspektu ludzkiego życia. Fabuła książki Elwiry Wereckiej „Anioły są wokół nas” stopniowo pozwala odbiorcom zwrócić uwagę na to, co stanowi część niematerialnej rzeczywistości. Znajdziemy rozwiązanie na to, że postrzegając siebie, jako istotę duchową, pozyskamy możliwą zdolność czerpania pełni ze swojego istnienia. Co ważne, zyskamy gwarancję, że nie powinniśmy obawiać się tej drogi, ponieważ towarzyszyć będą nam aniołowie oraz inne istoty świetliste.

Wszyscy, którzy sięgną po tę książkę, uzyskają szeroką wiedzę duchową. Wspomniane zostały popularne miejsca odwiedzone przez autorkę. Omówione są także podróże osób, które odważyły się wybrać do niematerialnej rzeczywistości. Dzięki temu uzyskamy wiadomości, między innymi o cywilizacji Majów. To oni przecież pozostają twórcami wysoko rozwiniętej technologii duchowej Atlantów.

Po więcej interesujących poradników poruszających tematykę religijną, duchową zachęcamy wejść na stronę http://www.psychoskok.pl/tag-produktu/duchowosc/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *